Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 14657

Prof-Bud

Renowacja budynków abytkowych, mieszkalnych, użyteczności publicznej
Telefon 16 65 21 812, 604 735 038
Adres Mickiewicza 7, 36-065 Dynów
Działalność firmy PROF-BUD oparta jest na wieloletniej praktyce zawodowej przy rekonstrukcji obiektów zabytkowych. Były to prace przy odnawianiu obiektów zabytkowych w centrum Wiednia w Austrii, w tym: muzea, Zimowa Siedziba Cesarska, renowacje elewacji renesansowych i barokowych. W Polsce: obiekty użyteczności publicznej - Bank PKO S.A. w Rzeszowie, Bank Spółdzielczy w Dynowie, Sąd Okręgowy w Rzeszowie, Teatr im. Wandy Siemaszkowej... Czytaj więcej
Prof-Bud

Działalność firmy PROF-BUD oparta jest na wieloletniej praktyce zawodowej przy rekonstrukcji obiektów zabytkowych. Były to prace przy odnawianiu obiektów zabytkowych w centrum Wiednia w Austrii, w tym: muzea, Zimowa Siedziba Cesarska, renowacje elewacji renesansowych i barokowych. W Polsce: obiekty użyteczności publicznej - Bank PKO S.A. w Rzeszowie, Bank Spółdzielczy w Dynowie, Sąd Okręgowy w Rzeszowie, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz elewacje zabytkowych kamienic i wielu innych obiektów. Za realizację wspomnianych obiektów firma ma wystawione referencje oraz list polecający Służb Konserwacji Zabytków miasta Rzeszowa.

Znajomość historii sztuki i systemów konstruowania detali poszczególnych stylów architektury oraz współczesnych technologii wykonawstwa pozwala firmie PROF-BUD produkcję estetycznych detali architektonicznych. Poprawiają one wygląd wizualny obiektów, dopasowując je do otoczenia lub przywracając pierwotny, zabytkowy wygląd.

Profile elewacyjne Prof-BudFirma PROF-BUD współpracuje z:

  • Biurami architektów i konserwatorów w zakresie projektowania architektonicznego.
  • Czołowymi dystrybutorami materiałów i technologii z zakresie wdrażania materiałów i komponentów do produkcji wyrobów.

Oferta firmy PROF-BUD obejmuje:

  • Lekkie profile i ornamenty na bazie styropianu EPS 100, siatki z włókna szklanego oraz elastycznych klejów elewacyjnych - dla systemu dociepleń na mokro.
  • Profile i ornamenty wykonane z kruszywa naturalnego i zapraw renowacyjnych - przeznaczone do renowacji obiektów zabytkowych oraz budynków użyteczności publicznej.
  • Sztukaterię gipsową przeznaczoną do wystroju wnętrz, mieszkań, salonów, restauracji, obiektów zabytkowych.

Dla budynków zabytkowych i użyteczności publicznej firma PROF-BUD wykonuje profile i ornamenty na bazie cementu, kruszywa naturalnego (piaskowe lub wapienne) oraz środków służących do napowietrzania i renowacji tynków austriackiej firmy DIFFU POR.

Profile tak wykonane posiadają odporność na działanie kondensacji pary oraz zasolenia występującego w budynkach o monumentalnej konstrukcji. Profile te wykorzystywane są głównie jako kolumny, bazy, cokoły, podokienniki, listwy, gzymsy oraz elewacyjne elementy wykonane metodą odlewania np.: płaskorzeźby, zworniki itp. Montuje się je do podłoża za pomocą kleju do betonu oraz metodą kotwienia. Sposób montażu należy uzgadniać z osobami znającymi zagadnienia statyki budowli tj. konstruktorami, architektami. Do szpachlowania i mocowania stosować takie same technologie jak przy renowacji elewacji.

Firma Prof-Bud jest również wyłącznym dystrybutorem i wykonawcą osuszania murów oraz wykonywania elewacji wg austriackiej technologii DiffuPOR powstałej we współpracy z firmą RGH Bautenschutz. Niewątpliwą zaletą wykorzystania technologii DiffuPOR jest stosowanie tynku bezpośrednio na zawilgocone powierzchnie.

DiffuPOR - austriacka technologia, polskie wykonawstwo. Tynki renowacyjne na zawilgocone mury

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny