Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 11433

SWISS KRONO Sp. z o.o.

WALLDESIGN - ścienne innowacje SWISS KRONO
Zobacz firmę w innym dziale: Panele Panele Panele
Telefon 68 36 31 194, 68 36 31 100
Faks 68 36 31 320
Adres Serbska 56, 68-200 Żary
Kamień przez stulecia kojarzony był z luksusem. Dziś wpisuje się w najnowsze trendy aranżacji jako symbol powrotu do natury. Cieszy nas swoim pięknem i wypełnia wnętrza aurą spokoju i harmonii. Doskonale sprawdza się w jasnych, otwartych na otoczenie wnętrzach. Znajduje zastosowanie zarówno jako element wykończenia, jak i główna część wystroju. Elementy dekoracyjne WALLDESIGN... Czytaj więcej
SWISS KRONO Sp. z o.o.

Kamień przez stulecia kojarzony był z luksusem. Dziś wpisuje się w najnowsze trendy aranżacji jako symbol powrotu do natury. Cieszy nas swoim pięknem i wypełnia wnętrza aurą spokoju i harmonii. Doskonale sprawdza się w jasnych, otwartych na otoczenie wnętrzach. Znajduje zastosowanie zarówno jako element wykończenia, jak i główna część wystroju.

Panel dekoracyjny WALLDESIGN Awenturyn - D5391
Panel dekoracyjny WALLDESIGN Aragonit – D5392
Panel dekoracyjny WALLDESIGN Celestyn - D5393
Panel dekoracyjny WALLDESIGN Kalcyt - D5390
Panele dekoracyjne WALLDESIGN Kwarc – D3274
Panele dekoracyjne WALLDESIGN Obsydian - D3265
Kolekcja WALLDESIGN - imitacja kamienia aragonit na ścianie

Elementy dekoracyjne WALLDESIGN to nowa propozycja SWISS KRONO POLSKA, która pozwala w prosty i wygodny sposób zaaranżować ściany wedle własnego upodobania, pozostając w zgodzie z najnowszymi trendami. Produkty SWISS KRONO, bazujące na płytach MDF, posiadają głęboką strukturę i dają efekt naturalnego kamienia lub betonu.  Kamienie na ścianie czy podłodze to jeden z najpopularniejszych w ostatnich latach elementów wystroju wnętrz. Świetnie nadają się do łączenia z innymi materiałami, co zapewnia nam nieograniczone możliwości aranżacji.

Elementy dekoracyjne WALLDESIGN idealnie komponują się zarówno z minimalistycznymi wnętrzami loftów, jak i z modnymi, nowoczesnymi meblami inspirowanymi stylistyką skandynawską. W obecności minimalistycznych akcentów ich piękno uwydatnia się jeszcze bardziej. Surowe z natury pasują do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Idealnie współgrają np. z cieplejszym drewnem. Pojedyncza ściana udekorowana elementami WALLDESIGN nada elegancji i urozmaici całość, a do tego będzie modnym dodatkiem w domowej przestrzeni.

Kamień kojarzy się z trwałością, dlatego nazwy dekorów WALLDESIGNzaczerpnięte zostały od nazw poszczególnych kamieni szlachetnych, takich jak m.in. obsydian, kwarc, kalcyt, awenturyn czy aragonit. Kolorystyka poszczególnych dekorów, zbliżona jest do kolorystyki danego kamienia a specjalnie przygotowana głęboka struktura warstwy dekoracyjnej daje efekt identyczny jak naturalny kamień.

W systemie WALLDESIGN mamy do wyboru obsydian, nazywany kamieniem starożytnych Azteków. Dostępne są również szlachetny kwarc czy kalcyt, określany niegdyś przez Wikingów "Słonecznym Kamieniem". Kolekcję tworzą ponadto pobudzający awenturyn, czyli "kamień szczęścia", a także aragonit o ciepłej barwie i subtelnej fakturze. Zestaw dopełnia wyciszający celestyn, którego nazwa oznacza "niebo" - komentuje Edyta Matysiak, specjalista ds. marketingu w SWISS KRONO.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by elementy dekoracyjne WALLDESIGN zagościły nie tylko w salonie, lecz także w kuchni czy przedpokoju. Stosuje się je w zamkniętych, wentylowanych i ogrzewanych pomieszczeniach. Nie zaleca się ich montażu w zbyt wilgotnych miejscach, jak łazienki czy sauny. Wieloletnie doświadczenie firmy i innowacyjne technologie sprawiają, że prostokątne elementy bazujące na płytach z MDF są odporne na zadrapania oraz urazy, dlatego mogą zdobić wnętrza bibliotek, przestronnych biur czy sal konferencyjnych. Warstwa górna pokryta filmem dekoracyjnym oraz tzw. overlay'em zagwarantuje trwałość i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Aluminiowe profile przeznaczone do wykończenia narożników zewnętrznych, wewnętrznych oraz krawędzi będą zwieńczeniem doskonałej całości.

Szybki montaż i szerokie zastosowanie WALLDESIGN

Montaż elementów dekoracyjnych WALLDESIGN marki SWISS KRONO nie sprawia żadnych trudności. Dzięki jednej z trzech rodzajów płyt - na bazie MDF o grubości 12,4mm lub 16,5mm oraz na bazie niezapalnej płyty MDF STOP FIRE o grubości 16,5 mm - bardzo szybko można przeprowadzić "lifting" salonu czy przedpokoju i cieszyć się niebanalną aranżacją czterech kątów. Podobnie jest z utrzymaniem czystości. Wystarczy jedynie zwilżona gąbeczka lub ściereczka oraz delikatny środek myjący, a następnie przetarcie do sucha, by ściana wciąż lśniła czystością.

Elementy dekoracyjne WALLDESIGN są produktem systemowym,  montowanym na ścianie w bardzo szybki i sprawny sposób. Konstrukcję nośną wykonuje się z listew SWISS KRONO MHL, a do wykończenia służą estetyczne profile aluminiowe. Produkt można montować również bezpośrednio do ściany przy zastosowaniu ogólnodostępnego kleju montażowego. Końcowy efekt jest naprawdę wyjątkowy i daje poczucie nowoczesnego minimalizmu - dodaje Jarosław Masina, kierownik działu marketingu w SWISS KRONO.

W skład zestawu wyrobów systemu SWISS KRONO WALLDESIGN wchodzą:

  • elementy okładzin o nazwie handlowej SWISS KRONO WALLDESIGN elementy dekoracyjne
  • listwowe elementy montażowe - listwy montażowe na bazie płyty SWISS KRONO OSB/3. Listwy produkowane są w formacie 2.500 x 50 mm. Dostępne grubości: 25 mm, 22 mm, 18 mm i 15 mm,
  • aluminiowe profile wykończeniowe - do wykończenia krawędzi elementów dekoracyjnych WALLDESIGN: profil narożny Z (narożniki zewnętrzne i wewnętrzne o kącie 900), profil startowy i profil maskujący L.

Wszystkie produkty z najnowszej kolekcji mogą być montowane w budynkach mieszkalnych, a także w budynkach użyteczności publicznej.

Szczegółowe informacje dotyczące elementów dekoracyjnych WALLDESIGN znaleźć można na stronie www.walldesign.swisskrono.pl.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA FILM NA TEMAT MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI WNĘTRZA W SYSTEMIE WALLDESIGN

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny