Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 45131

Tarkett Wykładziny

Podłogi drewniane, deski 3-warstwowe
Telefon 22 639 31 66
Adres Smoleńskiego 2, 01-698 Warszawa
Piękny dom Wybór nowej podłogi drewnianej to wcale niełatwe zadanie. Wybieramy wzór, jakość, efekt wykończenia. Podłogę, która będzie odpowiednia do domu, pracy, do zabawy. Walory wizualne są ważne, ale równie istotne jest to czego nie widać. Firma Tarkett określa to zamysłem technologicznym. Stabilność uzyskiwana w procesie suszenia Drewno jest materiałem higroskopijnym — zmienia objętość... Czytaj więcej
Tarkett Wykładziny

Piękny dom

Wybór nowej podłogi drewnianej to wcale niełatwe zadanie. Wybieramy wzór, jakość, efekt wykończenia. Podłogę, która będzie odpowiednia do domu, pracy, do zabawy. Walory wizualne są ważne, ale równie istotne jest to czego nie widać. Firma Tarkett określa to zamysłem technologicznym.

Stabilność uzyskiwana w procesie suszenia

Drewno jest materiałem higroskopijnym — zmienia objętość w zależności od poziomu wilgotności. Współczynnik wilgotności zależy od wilgotności otoczenia, która z kolei zależy od temperatury. Drewno rozszerza się i pęcznieje, gdy wilgotność wzrasta, a kurczy się wraz z jej spadkiem. Aby poprawić stabilność drewnianych podłóg, najpierw suszy się drewno w celu osiągnięcia optymalnego poziomu jego wilgotności. W procesie produkcyjnym stosowanym w firmie Tarkett wykorzystuje się zaawansowaną technologię, która pozwala zminimalizować naturalne ruchy drewna, co zapewnia idealną stabilność wymiarów naszych podłóg drewnianych. Aby zmniejszyć do minimum naturalne ruchy drewna, nasze podłogi drewniane zbudowane są z trzech warstw. Stosując pionowe położenie słojów przyrostu rocznego w warstwie środkowej i zmieniając naprzemiennie kierunek włókien we wszystkich trzech warstwach, skutecznie przeciwdziałamy ruchom drewna, co pozwala uzyskać bardzo stabilną deskę. Stosowany przez Tarkett silny system łączenia bez użycia kleju pozwala ściśle łączyć deski i zapobiega powstawaniu szczelin między nimi.

Łatwe w montażu

Trzy inteligentne rozwiązania wprowadzone przez firmę Tarkett ułatwiają układanie drewnianych podłóg bez użycia kleju na łączeniach. Wszystkie zapewniają jednakową wytrzymałość. Różnica polega na metodzie i szybkości montażu oraz rodzaju potrzebnych narzędzi. Również tradycja odgrywa pewną rolę. Jedni preferują nowsze, zamykane pod kątem systemy zatrzaskowe, inni wolą stosować tradycyjne dobijane systemy poziome.

  • 2-lock — to najnowsze rozwiązanie w zakresie systemów mocowania, tzw. zamek 5G. Deski układa się wzdłuż i spina razem na krótkim boku za pomocą wbudowanego zatrzasku. Jest to najbardziej efektywne rozwiązanie w zakresie szybkiego montażu. Oszczędność czasu w porównaniu z innymi systemami wynosi blisko 30%.
  • T-lock — rozwiązanie identyczne jak w przypadku mocowania wzdłużnego 2-lock, jednak bez sprężynującego zatrzasku na krótkich bokach deski.
  • Ultraloc — system zatrzaskowy, w którym deski łączy się poziomo za pomocą młotka i dobijaka.

Akcesoria niezbędne do kompletnej instalacji

Firma Tarkett oferuje pełny zestaw akcesoriów, nadających wykończonej podłodze elegancki wygląd, a także narzędzi instalacyjnych i produktów do pielęgnacji podłóg. Piękne i eleganckie listwy wykończeniowe oraz przejściowe, nakładki na krawędzie schodów i osłony na rury poprawiają walory estetyczne i użytkowe podłogi. Narzędzia montażowe, a wśród nich dobijaki, dystansery, membrany wodoszczelne i paroizolacje oraz praktyczna odzież ochronna umożliwiają efektywną i skuteczną instalację. Właściwości akustyczne można poprawić, stosując właściwy rodzaj podkładu, np. Tarkoflex II, który wycisza odgłosy kroków i pełni również rolę membrany chroniącej przed wilgocią. Tarkofoam II wycisza odgłosy kroków. Efekt najlepszego wyciszenia uzyskuje się, przyklejając podłogę do podłoża. Również podłogi o dużej powierzchni wymagają przyklejenia. Firma Tarkett dysponuje właściwymi klejami i akcesoriami. Tarkett Bioclean i Tarkett Lacquer Refresher (odświeżacz do lakierów) to skuteczne środki pozwalające zachować przez długi czas urodę i świeżość podłogi. W razie uszkodzeń przydatne są akcesoria służące do naprawy, np. zapasowe warstwy użytkowe, szpachlówki w różnych kolorach drewna, lakiery naprawcze i tabliczki barwionego wosku dostarczane w ramach zestawu naprawczego.

INFORMACJE DODATKOWE

Kraj produkcji: Polska, Szwecja

Dystrybucja: przez sieć autoryzowanych dystrybutorów i specjalistyczne sieci detaliczne

Gwarancja: od 15 do 30 lat (zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym)

Aprobaty i certyfikaty: ISO 14001, Certyfikat pochodzenia produktu FSC/Rainforest Alliance, PEFC (stan na drugi kwartał 2010 roku), „Nordycki Łabędź” – oznaczenie ekologiczne nadawane w państwach skandynawskich

Pozostała oferta: podłogi laminowane, elastyczne wykładziny podłogowe, podłogi sportowe

Podłogi drewniane, deski 3-warstwowe Zapytaj o cenę

 

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny