Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 39740

SWISS KRONO sp. z o.o.

Panele podłogowe AURUM
Zobacz firmę w innym dziale: Panele Panele Płyty drewnopochodne
Telefon 68 363 12 97
Faks 68 363 11 00
Adres Serbska 56, 68-200 Żary
Kronopol Aurum Floring to kilka wyjątkowych kolekcji, z których każda wyróżnia się synchroniczną strukturą oraz idealnym odwzorowaniem rysunku i koloru drewna. Dobra podłoga powinna łączyć w sobie trzy cechy: piękno, jakość i zadowolenie użytkowników. W poszukiwaniu idealnego rozwiązania nie sposób nie zwrócić uwagi na Kronopol Aurum. Idealna podłoga powinna być ciekawa stylistycznie i pasować do wizji wnętrza,... Czytaj więcej
SWISS KRONO sp. z o.o.

Podłogi AURUM AROMA 3882

Kronopol Aurum Floring to kilka wyjątkowych kolekcji, z których każda wyróżnia się synchroniczną strukturą oraz idealnym odwzorowaniem rysunku i koloru drewna. Dobra podłoga powinna łączyć w sobie trzy cechy: piękno, jakość i zadowolenie użytkowników. W poszukiwaniu idealnego rozwiązania nie sposób nie zwrócić uwagi na Kronopol Aurum.

Podłogi AURUM AROMA SOUND 3884 z oferty Swiss KronoIdealna podłoga powinna być ciekawa stylistycznie i pasować do wizji wnętrza, a także być na tyle solidne wykonana, by wytrzymać lata eksploatacji. Ponadto w poszukiwaniu „idealnej podłogi” pojawiają się takie argumenty jak: łatwość utrzymania w czystości, sposób i koszty montażu oraz cena i dostępność wybranego produktu w sprzedaży. Przeznaczenie pomieszczenia jest kluczowym czynnikiem podczas wyboru paneli podłogowych, które mają różną grubość, klasę ścieralności i strukturę.

Za wytrzymałość podłogi w największym stopniu odpowiada klasa ścieralności. W praktyce wyróżnia się sześć klas ścieralności. Najwyższe klasy (AC6), czyli najbardziej odporne na ścieranie panele, montowane są np. w centrach handlowych, gdzie każdego dnia bywają tysiące klientów odwiedzających sklepy i restauracje i to o różnych porach roku. Do domowej eksploatacji w salonie w zupełności wystarczy klasa AC4 lub AC5. Natomiast w zacisznym gabinecie do pracy lub sypialni wystarczy montaż paneli o klasie ścieralności AC3.

Panele laminowane Kronopol Aurum Floring

Planując montaż podłogi należy również brać pod uwagę nasłonecznienie urządzanych pomieszczeń.

Powierzchnie paneli podłogowych pokryta jest tzw. warstwą ochronną i warstwą dekoracyjną, które w połączeniu w świetle mogą dawać efekt matowy, półmatowy lub połysku. Dlatego jedną z podstawowych reguł doboru podłogi jest analiza ilości dochodzącego do pokojów światła dziennego. Tam, gdzie nasłonecznienie w ciągu dnia jest stosunkowo niewielkie, lepiej wybrać panele w połysku, dodatkowo rozświetlające pomieszczenie. Z kolej w bardzo widnych wnętrzach doskonale sprawdzi się podłoga matowa, która wygląda bardziej naturalnie – wyjaśnia Aleksander Czaplicki, menedżer produktu firmy Kronopolu.

Warto pamiętać, że panele przed zakupem oglądamy przeważnie w sztucznym świetle, które w istotny sposób wpływa na efekt kolorystyczny podłogi. Światło naturalne w pomieszczeniu może zmienić ten efekt.

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny