Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 81174

"LŁ" Sp. z o.o. sp. k. dawniej "Lange Łukaszuk" Sp.j.

Narzędzia Steinel
Telefon 71 39 80 800
Faks 71 39 80 802
Adres ul. Wrocławska 43, Byków, 55-095 Mirków k. Wrocławia
Zapewniają odpowiedni komfort, oszczędności i dodatkową ochronę posesji. Czujniki ruchu i obecności – czym się różnią i na co zwrócić uwagę przed zakupem?Wybierz technologięZe względu na zastosowaną technologię wyróżniamy 3 typy czujników: lPIR (Passive Infra Red) – czujniki na podczerwień. Przejście źródła ciepła (człowieka, auta, zwierząt) w ich zasięgu powoduje włączenie światła. Mogą być stosowane... Czytaj więcej
"LŁ" Sp. z o.o. sp. k. dawniej "Lange Łukaszuk" Sp.j.

Zapewniają odpowiedni komfort, oszczędności i dodatkową ochronę posesji. Czujniki ruchu i obecności – czym się różnią i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybierz technologię
Ze względu na zastosowaną technologię wyróżniamy 3 typy czujników:

  • lPIR (Passive Infra Red) – czujniki na podczerwień. Przejście źródła ciepła (człowieka, auta, zwierząt) w ich zasięgu powoduje włączenie światła. Mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynku.
  • HF (High Frequency) – zwane mikrofalowymi, stosowane głównie wewnątrz budynków, gdzie nie występują opady czy ruch drzew, mogące niepotrzebnie uruchomić światło. Wyjątkiem są produkty iHF, w których wyeliminowano wpływ m.in. warunków atmosferycznych na czujnik.
  • Ultrasonic – czujniki wysyłające ultradźwięki, odbijające się od przedmiotów. Wykrywają nawet minimalny ruch w trudno dostępnych miejscach.

Ruch czy obecność?
Załóżmy, że chcemy, by światło było włączone przez minutę. W przypadku najprostszych czujników ruchu zostanie ona odmierzona od chwili detekcji osoby, po czym światło na chwilę zgaśnie, mimo że ruch będzie trwał. Inaczej działają czujniki Steinel - światło nie gaśnie póki trwa ruch, a minuta jest odliczana na nowo od chwili wykrycia ostatniego ruchu. Niektórzy producenci nazywają produkty wykorzystujące to rozwiązanie czujnikami obecności. Natomiast typowe czujniki obecności dodatkowo wykrywają nawet minimalny ruch (np. dłoni na klawiaturze). Dlatego są stosowane głównie w biurach i toaletach.

Do wnętrza i na dwór
Ważne, by określić miejsce zastosowania czujnika. Np. garaż nie wymaga czujnika obecności, a jedynie ruchu (PIR lub HF), odpornego na wilgoć i pył (min. IP44). Warto o tym pamiętać także wybierając czujnik do łazienki (para wodna). Jeśli nie chcemy, by światło zbyt szybko zgasło np. na korytarzu, trzeba wydłużyć czas podtrzymania, a nie inwestować w czujnik obecności, który lepiej sprawdzi się w salonie czy domowym gabinecie. Wybierając czujnik ruchu warto zwrócić uwagę na oferowany zasięg. Odległość z jakiej nas „wykryje” może wynosić od jednego nawet do kilkudziesięciu metrów.

Oprawa w parze z czujnikiem
Czujniki ruchu i obecności to świetne rozwiązanie dla osób planujących wyposażenie domu, jak i już posiadających oświetlenie. W tym ostatnim przypadku warto wybrać oprawy oświetleniowe z wbudowanymi czujnikami ruchu. Można je stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, łączyć w sieć czy uruchamiać światło stałe nawet na 4 godziny. Takie oprawy są często wyposażone w czujniki zmierzchu – mogą być nieaktywne w dzień, a uruchamiać się po zmroku i świecić w wybranym przez użytkownika przedziale czasowym. Informacje na temat czujników ruchu i obecności marki Steinel znajdą Państwo na www.steinel.pl

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny