Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 52428

Hanmar

Elektronarzędzia, narzędzia ręczne, osprzęt, pneumatyka, rzemiosło, uchwyty wiertarskie - pewny ucisk
Telefon 22 643 30 63
Adres Dereniowa 52/54, 02-776 Warszawa
Firma Hanmar posiada w swojej ofercie najbardziej popularne na rynku polskim uchwyty wiertarskie: Samozaciskowe – tzw. bezkluczykowe – do mocowania wiertła bez użycia klucza. Posiadają one obudowę plastikową lub metalową. Do pracy z udarem potrzebny jest uchwyt z blokadą aby wiertło nie poluzowało się od wibracji. Uchwyty na kluczyk – najbardziej popularne. Wiertło dociskane jest przy użyciu klucza, co niewątpliwie... Czytaj więcej
Hanmar

Firma Hanmar posiada w swojej ofercie najbardziej popularne na rynku polskim uchwyty wiertarskie:

  • Samozaciskowe – tzw. bezkluczykowe – do mocowania wiertła bez użycia klucza. Posiadają one obudowę plastikową lub metalową. Do pracy z udarem potrzebny jest uchwyt z blokadą aby wiertło nie poluzowało się od wibracji.
  • Uchwyty na kluczyk – najbardziej popularne. Wiertło dociskane jest przy użyciu klucza, co niewątpliwie daje mocniejszy uścisk niż w uchwytach samozaciskowych. Hanmar posiada specjalny uchwyt kluczykowy wzmocniony, wyposażony w łożysko oporowe. Najpopularniejszą grupę asortymentową elektronarzędzi stanowią wiertarki – stosowane w różnych gałęziach przemysłu, rzemiośle i gospodarstwie domowym. Wyłączając te najbardziej zaawansowane technicznie – wyposażone w uchwyt narzędziowy SDS PLUS i SDS MAX – pozostaje bardzo szeroka gama urządzeń, w których jednym z najważniejszych elementów jest uchwyt wiertarski. Od jego sprawności, dokładności i funkcjonalności zależy końcowy efekt pracy wiertarki – jest to element wirujący, najbardziej narażony na uszkodzenie i zniszczenie w bezpośrednim kontakcie z obrabianym materiałem, często w trudno dostępnych miejscach.

Uchwyty wiertarskie podlegają ulegają wymianie, a użytkownik decyduje czy zastąpić uchwyt samozaciskowy kluczykowym czy odwrotnie. Główną zasadą wymiany uchwytu jest to, aby parametry uchwytu były takie jak oryginalnie zastosowanego w narzędziu. Istotnym kryterium doboru uchwytu jest również rodzaj maszyny i rodzaj wykonywanej operacji. Inny uchwyt stosuje się do wiertarko-wkrętarek akumulatorowych, gdzie dobre wyważenie elektronarzędzia oraz możliwość szybkiej zmiany oprzyrządowania stanowi główny cel. Inny zaś do pracy z udarem jak również w maszynach stacjonarnych, gdzie istotne jest dokładne i stabilne zamocowanie narzędzia – niezależnie od jego wymiarów i wagi.

Istotne parametry przy wyborze uchwytu:

  • Zakres średnicy wierteł. Do wiercenia małymi średnicami należy kupić uchwyt mały. Najmniejsze oferowane przez Hanmar uchwyty pozwalają na mocowanie wierteł od 0,8 mm. Z reguły małe uchwyty stosowane są do metalu i drewna, a ich waga nie obciąża mocno narzędzia. Maksymalna średnica to 16 mm.
  • Mocowanie uchwytu. Firmy elektronarzędziowe stosują w swoich maszynach różne rozwiązania mocowania uchwytu wiertarskiego do wrzeciona wiertarki. Najbardziej typowym połączeniem jest gwint 1/2” lub 3/8”. W niektórych starszych elektronarzędziach można spotkać połączenie uchwytu na stożek B12. W wiertarkach stołowych stosowane są z reguły połączenia na stożek B16 i B18.

Elektronarzędzia, narzędzia ręczne, osprzęt, pneumatyka, rzemiosło, uchwyty wiertarskie - pewny uścisk

Informacje o cenach można uzyskać w sklepie internetowym

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny