Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 27991

FISKARS POLSKA

Narzędzia
Telefon 22 310 85 00
Adres Annopol 4A, 03-236 Warszawa
W 1649 roku w fińskiej wiosce Fiskars powstała, początkowo mała, lecz prężnie działająca firma – Fiskars. Obecnie, po ponad 365 latach, firma specjalizująca się w produkcji narzędzi z wysokiej jakości stali jest jedną z najstarszych w Europie, będąc jednocześnie międzynarodową korporacją obecną w ponad 60 krajach.Charakterystycznym elementem firmy jest rozpoznawany na całym świecie, kolor pomarańczowy. Jednak nie... Czytaj więcej
FISKARS POLSKA

W 1649 roku w fińskiej wiosce Fiskars powstała, początkowo mała, lecz prężnie działająca firma – Fiskars. Obecnie, po ponad 365 latach, firma specjalizująca się w produkcji narzędzi z wysokiej jakości stali jest jedną z najstarszych w Europie, będąc jednocześnie międzynarodową korporacją obecną w ponad 60 krajach.

Charakterystycznym elementem firmy jest rozpoznawany na całym świecie, kolor pomarańczowy. Jednak nie od początku było to czymś oczywistym. Gdy w 1967 roku zaczęto myśleć o produkcji innowacyjnych nożyczek z plastikową rączką, przygotowano projekty i zlecono wykonanie prototypów. Firma wybrała trzy kolory, w jakich miały być rączki: czarny, zielony i czerwony. Nikt nawet nie planował pomarańczowego. Przypadek zrządził, że pracownik mając w maszynach jeszcze trochę pomarańczowego plastiku wyprodukował też czwarty kolor. A gdy w wewnętrznym głosowaniu okazało się, że pomarańczowa wersja zdobyła serce pracowników, wiadomo było, że pomarańcz zostanie symbolem firmy.

Do dziś Fiskars sprzedał ponad miliard sztuk swoich sławnych pomarańczowych nożyczek! Nowatorskie podejście do projektowania i nacisk na ergonomię oraz funkcjonalność produktów są od lat niezwykle istotne dla firmy. Fiskars to jednak nie tylko niezwykłe nożyczki, to również znane na całym świecie siekiery i narzędzia ogrodnicze. Na uwagę zasługuje też fakt, że to właśnie w Polsce – w Słupsku – znajduje się fabryka naszej firmy! Firma Fiskars to jakość i trwałość produktów, miliony użytkowników, a przede wszystkim lata tradycji.

 

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny