Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm

Bolix

Chemia budowlana, systemy ociepleń
Telefon 33 475 0 600, 801 650 222
Faks 33 475 0 612
Adres Stolarska 8, 34-300 Żywiec
BOLIX jest producentem zaawansowanej chemii budowlanej, specjalizującym się w produkcji systemów elewacyjnych. Systemami BOLIX ocieplono już ponad 115 mln m2 co przekłada się na prawie 700 tys. średniej wielkości domów jednorodzinnych. Stawiamy na innowacyjność i jakość naszych produktów, dlatego wdrożyliśmy Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, który uzyskał Certyfikat EN-ISO 9001:2015 i EN-ISO... Czytaj więcej
Bolix

BOLIX jest producentem zaawansowanej chemii budowlanej, specjalizującym się w produkcji systemów elewacyjnych. Systemami BOLIX ocieplono już ponad 115 mln m2 co przekłada się na prawie 700 tys. średniej wielkości domów jednorodzinnych.

Stawiamy na innowacyjność i jakość naszych produktów, dlatego wdrożyliśmy Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, który uzyskał Certyfikat EN-ISO 9001:2015 i EN-ISO 14001:2015, przyznany przez firmę Global Group. Potwierdzeniem renomy firmy BOLIX i oferowanych przez nas rozwiązań jest przyznanie bezspoinowym systemom ociepleń marki BOLIX opartym na styropianie Europejskiej Aprobaty Technicznej (ETA).

Ocieplenia i docieplenia BOLIX to rozwiązania przetestowane w wielu badaniach laboratoryjnych, charakteryzujące się parametrami znacznie przewyższającymi analogiczne parametry konkurencji.

System ociepleń BOLIX oparty na tynku silikonowym BOLIX SIT został nagrodzony w 2017 roku prestiżowym godłem Teraz Polska

W 2017 roku nasz system oparty na tynku silikonowym został nagrodzony prestiżowym godłem Teraz Polska, przyznawanym przedsiębiorstwom, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych.

Uhonorowany system oparty na tynku silikonowym to przede wszystkim uniwersalne, ekonomiczne i łatwe w realizacji rozwiązanie dociepleniowe. Możemy go zastosować niezależnie od materiału termoizolacyjnego ze względu na swoją paroprzepuszczalność. Wyprawa tynkarska cechuje się bardzo niską nasiąkliwością powierzchniową, posiada także zwiększoną elastyczność.

Dzięki zastosowaniu tynku silikonowego BOLIX SIT cały system uzyskuje powłokę o wyjątkowej trwałości, hydrofobowości co powoduje, że elewacja staje się odporna na zabrudzenia oraz niesprzyjające zewnętrzne czynniki atmosferyczne.

Efekt samoczyszczenia tynku jest szczególnie ceniony w dużych aglomeracjach, gdzie ryzyko zabrudzeń jest znacznie większe. Przy zastosowaniu siatki pancernej BOLIX HD 335/S oraz kleju dyspersyjnego możemy osiągnąć najwyższą odporność na uderzenia powyżej 120 J!

W skład nagrodzonego systemu ociepleń wchodzą: klej BOLIX Z , U, UZ, UZB; płyty styropianowe; klej do warstwy zbrojącej BOLIX U, UZ, UZB, KD; siatka z włókna szklanego BOLIX HD 158/S, BOLIX HD 174/S; siatka pancerna BOLIX HD 335/S; podkład tynkarski BOLIX SIG KOLOR; silikonowa wyprawa tynkarska BOLIX SIT oraz elementy uzupełniające tj: listwy cokołowe, profile narożnikowe, listwy kapinosowe, dylatacyjne, przyokienne itp.

Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny