Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 32532

Dekspol

Kompleksowa ochrona i dekoracja drewna
Telefon 61 640 00 04, 660 772 986
Adres Kościuszki 14, 62-300 Września
Dekspol to firma z całkowicie polskim, rodzinnym kapitałem. Produkuje środki do pełnego zabezpieczenia drewna już od 25 lat. Pierwszym produktem firmy Dekspol był FIRESTOP - impregnat przeciwogniowy, jednocześnie przeciw owadom oraz grzybom powodującym rozkład drewna. Wraz z rozwojem firmy opartym na badaniach i współpracy z jednostkami naukowymi w Polsce, jak i za granicą wprowadzano kolejne technologie. ... Czytaj więcej
Dekspol

Dekspol to firma z całkowicie polskim, rodzinnym kapitałem. Produkuje środki do pełnego zabezpieczenia drewna już od 25 lat. Pierwszym produktem firmy Dekspol był FIRESTOP - impregnat przeciwogniowy, jednocześnie przeciw owadom oraz grzybom powodującym rozkład drewna. Wraz z rozwojem firmy opartym na badaniach i współpracy z jednostkami naukowymi w Polsce, jak i za granicą wprowadzano kolejne technologie.

Ochrona drewna z Dekspol

Zaowocowało to wprowadzeniem na rynek profesjonalnych produktów miedziowych Dekolit CCO i Dekolit E. Oba te produkty zdobyły uznanie rynku profesjonalnego w całej Polsce, ze względu na swoją skuteczność ochrony drewna przed grzybami podstawczakami oraz owadami dla drewna narażonego na wymywanie, szczególnie programu ogrodowego przeznaczonego na eksport. Zaufanie odbiorców rosło również dzięki doradztwu technologicznemu wprowadzonemu w kilku dużych tartakach, w których firma Dekspol zamontowała autoklawy do ciśnieniowej impregnacji drewna z unikalnym systemem pozwalającym w jednej autoklawie wykonywać impregnację naprzemiennie z dwóch wanien z całkowicie innymi środkami.

W wielu tartakach wprowadzono metodę wgłębną impregnacji drewna w wannach do impregnacji. To wszystko rozpoczęło się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy technologie impregnacji nie były jeszcze bardzo znane. Można z pewnością stwierdzić, że działalność firmy Dekspol przyczyniła się do wprowadzenia nowych technologii w zakładach przerobu drewna wraz z zastosowaniem skutecznych środków ochrony drewna produkowanych przez tę rodzinną firmę.

Obecna gama produktów firmy Dekspol

Impregnaty dla profesjonalistów:

  • Dekolit B, Dekolit KD – zapewniają pełną ochronę drewna narażonego na działanie warunków atmosferycznych przeciw grzybom i owadom.
  • Dekosit WPS – produkt przeciw siniźnie.
  • Dokosin – usuwa czarną pleśń oraz szarą siniznę z drewna.
  • Firestop produkt przeciw ogniowy – idealne rozwiązanie do zabezpieczania więźb dachowych, podbitek, ekranów akustycznych (tu jako warstwę zabezpieczającą przed wymywaniem, jako top stosowany jest lakier akrylowy).

Wszystkie te produkty posiadają pełną dokumentację, która potwierdza skuteczność działania oraz bezpieczeństwo oddziaływania na człowieka i środowisko.

Impregnaty, lakiery dekoracyjne i oleje Protektor skierowane do profesjonalistów, jak i użytkowników indywidualnych, to idealne do zastosowania na place zabaw, meble ogrodowe, tarasy:

  • chronią powłokę przed czynnikami biologicznymi i atmosferycznymi,
  • do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń,
  • nadają efekt dekoracyjny drewnu.
Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny