Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 11338

Schomburg Polska

Kleje do okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego, jastrychy, szpachle, fugi, grunty
Zobacz firmę w innym dziale: Systemy uszczelniania budynku
Telefon 24 254 73 42
Faks 24 253 64 27
Adres Sklęczowska 18a, 99-300 Kutno
SCHOMBURG Polska od 1992 roku zaopatruje polski rynek w wysokiej jakości produkty z zakresu chemii budowlanej. Działający na terenie całego kraju Przedstawiciele Techniczno-Handlowi pomagają klientom w doborze skutecznych i sprawdzonych technologii, odpowiednich dla danego rodzaju obiektu lub problemu. Firma SCHOMBURG opracowuje, produkuje i prowadzi sprzedaż produktów i systemów budowlanych w szeroko pojętych obszarach: uszczelnień... Czytaj więcej
Schomburg Polska

SCHOMBURG Polska od 1992 roku zaopatruje polski rynek w wysokiej jakości produkty z zakresu chemii budowlanej. Działający na terenie całego kraju Przedstawiciele Techniczno-Handlowi pomagają klientom w doborze skutecznych i sprawdzonych technologii, odpowiednich dla danego rodzaju obiektu lub problemu.

Firma SCHOMBURG opracowuje, produkuje i prowadzi sprzedaż produktów i systemów budowlanych w szeroko pojętych obszarach:

  • uszczelnień i renowacji budynków
  • klejenia okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego/jastrychy
  • rozwiązań dla budownictwa inżynieryjnego
  • środków do produkcji i pielęgnacji betonu

KLEJENIE OKŁADZIN CERAMICZNYCH I Z KAMIENI NATURALNYCH/JASTRYCHY

Produkty:

W zależności od przewidywanych obciążeń, rodzaju podłoża i miejsca aplikacji można użyć zapraw klejowych i do spoinowania: cementowych lub na bazie żywic reaktywnych. Pierwsze charakteryzują się dobrą dyfuzyjnością i są dostępne w szerokiej gamie kolorów. W porównaniu z epoksydowymi są tańsze i łatwiejsze w obróbce. Natomiast zaprawy na bazie żywic są nienasiąkliwe, odporne na ścieranie i chemoodporne. Firma SCHOMBURG posiada w swojej ofercie całą gamę zapraw klejowych począwszy od klasy C1 aż do klasy C2 FTE S2 zgodnie PN-EN 12004.

USZCZELNIENIA BUDOWLANE

Produkty:

  • mineralne zaprawy uszczelniające – izolacje balkonów, tarasów, zbiorników wodnych, basenów kąpielowych
  • izolacja pomieszczeń wilgotnych i mokrych
  • szybkowiążące cementy i zaprawy tamponażowe
  • uszczelnienia bitumiczne − izolacje części podziemnych budowli, izolacje pod jastrychami
  • uszczelnienia chemoodporne
  • masy trwale elastyczne − wypełnienie dylatacji, spoin, przejść rurowych, odpływów, wpustów w ścianach i posadzkach

RENOWACJA BUDOWNICTWA

Produkty:

Na skutek upływu lat oraz zaniechania konserwacji wiele obiektów zabytkowych niszczeje. Jednocześnie w przypadku znacznej części nowych budowli źle zaprojektowano lub wykonano hydroizolacje. Proces destrukcji najczęściej spowodowany jest poprzez silne zawilgocenie będące efektem wnikania wilgoci z gruntu lub uszkodzonych elementów budowli np. dachu czy stolarki.

Z powodu nieskutecznie działających izolacji (poziomych/pionowych) woda dostaje się do przegród budynku, a następnie na skutek kapilarnego podciągania jest transportowana do wyższych części obiektu. Dalszym etapem jest powstawanie wykwitów solnych, przebarwień, łuszczenie się powłok malarskich czy odpadanie tynku, a jeżeli nie podejmie się odpowiednich czynności, następuje destrukcja samego muru.

Powstające wewnątrz ściany kryształki soli, powiększając swoją objętość niszczą najpierw warstwy elewacyjne, a następnie
strukturę muru. Jednocześnie na powierzchniach ścian mogą pojawić się grzyby i pleśnie. Tego typu zjawiska mogą być przyczyną wielu chorób alergologicznych.

Systemowe rozwiązania oferowane przez firmę SCHOMBURG zabezpieczają przed dalszą degradacją budowli. Należy podkreślić, że efekt taki uzyskamy tylko wtedy, gdy rzetelnie określimy przyczyny degradacji murów, przyjmiemy odpowiednią technologię, a prace budowlane wykonane zostaną przez firmę o dużym doświadczeniu i zgodnie z wytycznymi i normami.

Grupa SCHOMBURG to ponad 80 lat doświadczeń w rozwiązywaniu trudnych problemów w zakresie technologii betonu, budowli inżynieryjnych i budownictwa mieszkaniowego. Dewizą firmy jest indywidualne i fachowe podejście do każdego problemu budowlanego, odpowiednie dla danego obiektu i wymagań stawianych zarówno przez prawo budowlane, jak i przez inwestora. Kompetencje firmy SCHOMBURG zostały kilkakrotnie wyróżnione prestiżowymi nagrodami i certyfikatami. Firma posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym Schomburg na kanale YouTube

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny