Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 76454

Botament Systembaustoffe

Systemowa izolacja tarasów, fundamentów, izolacja łazienek, kleje i fugi do płyt wielkoformatowych, pyta budowlana, brodziki.
Telefon 61 286 45 20, -33
Faks 61 286 45 14
Adres Prądzyńskiego 20, 63-000 Środa Wielkopolska
BOTAMENT® jest producentem nowoczesnych materiałów chemii budowlanej przeznaczonej dla profesjonalistów. Centrala firmy mieści się w Niemczech w Bottrop i należy do firmy MC Bauchemie, jednego z nielicznych przedsiębiorstw rodzinnych tego rodzaju w Niemczech. Od 1993 roku siedziba BOTAMENT Polska mieści się w Środzie Wlkp., gdzie oprócz biura handlowego, technicznego, laboratorium, uruchomiona... Czytaj więcej
Botament Systembaustoffe

BOTAMENT® jest producentem nowoczesnych materiałów chemii budowlanej przeznaczonej dla profesjonalistów. Centrala firmy mieści się w Niemczech w Bottrop i należy do firmy MC Bauchemie, jednego z nielicznych przedsiębiorstw rodzinnych tego rodzaju w Niemczech.

Od 1993 roku siedziba BOTAMENT Polska mieści się w Środzie Wlkp., gdzie oprócz biura handlowego, technicznego, laboratorium, uruchomiona została produkcja. Dystrybucja produktów BOTAMENT® odbywa się wyłącznie poprzez autoryzowane hurtownie budowlane, które specjalizują się w naszych technologiach.

Firma w swoim programie produkcyjnym oprócz "zwykłych" posiada szereg specjalistycznych produktów, których zastosowanie wymaga stałego doradztwa technicznego.

Program produkcyjny:

  • Hydroizolacja budowli – kompleksowe rozwiązania w oparciu o emulsje bitumiczne zabezpieczające ściany fundamentowe, piwnice przed negatywnym działaniem wody; oferta obejmuje izolacje typu lekkiego, średniego i ciężkiego

  • Klejenie i spoinowanie płytek – zaprawy klejowe i do spoinowania płytek w łazienkach, balkonach i tarasach; prawidłowe wykonanie tarasu zapewni jego funkcjonalność na długie lata.

W ofercie firmy BOTAMENT® znajdują się kompleksowe rozwiązania w zakresie izolacji tarasów i balkonów oraz doradztwo techniczne na miejscu inwestycji.zastosowanie: przez obiekty użyteczności publicznej, baseny do posadzek najbardziej wymagających, narażonych na działanie czynników chemicznych w zakładach przemysłu spożywczego, laboratoriach

  • Obróbka betonu – profesjonalne materiały do naprawy powierzchni betonowych przed układaniem okładzin ceramicznych, oferta obejmuje masy naprawcze, masy szpachlowe, wylewki samopoziomujące

  • Płyta budowlana – wszechstronne zastosowanie w aranżacji pomieszczeń użytkowych, w szczególności nowoczesnych łazienek, jak również przy renowacji i remontach budynków (np. wyrównywanie ścian)

Nazwa BOTAMENT SYSTEMBAUSTOFFE jest gwarancją wysokiej jakości produktów, doskonałego serwisu technicznego i innowacyjnych systemowych rozwiązań w budownictwie.

BOTAMENT® TERRACHAMPrewolucja w obszarze tarasów i balkonów

Przy układaniu płytek, kamieni naturalnych i innych okładzin ceramicznych borykano się dotychczas z wieloma problemami, z którymi musieli mierzyć się specjaliści w tej dziedzinie. Pojawiające się szkody i kosztowne reklamacje spowodowane wykwitami/nalotami, uszkodzeniami powodowanymi przez mróz itp. prowadziły do tego, że wielu płytkarzy nie chciało już mierzyć się z pracami prowadzonymi na balkonach i tarasach i w ogóle nie przyjmowało takich zleceń. Podczas wieloletnich prac rozwojowo-badawczych zespołowi BOTAMENT® udało się rozwiązać wszystkie te problemy dzięki stworzeniu jednego systemu produktów. Nowa „cudowna broń” nazywa się BOTAMENT® TERRACHAMP i gwarantuje nieznany dotychczas komfort układania dzięki zastosowaniu jednej zaprawy klejowej oraz jednej zaprawy do spoinowania. Brak wykwitów/nalotów, brak uszkodzeń spowodowanych przez mróz oraz praktycznie nieograniczona odporność zostały potwierdzone wieloletnimi testami prowadzonymi na skalę europejską w różnorodnych strefach klimatycznych.

BOTAMENT® TERRACHAMP – jedna zaprawa klejowa, jedna zaprawa do spoinowania, żadnych problemów – całkowicie nowy środek wiążący Nowoczesny środek wiążący oparty na technologii HYDRO O2 FLEX wyznacza nowe standardy w bezpiecznym układaniu płytek oraz kamienia naturalnego na balkonach i tarasach. Jako nieporównywalne zalety systemu TERRACHAMP należy podkreślić, że:

  • nie zawiera wapnia ani cementu
  • nie zawiera pigmentów
  • jest otwarty na dyfuzję pary wodnej i zdolny do odprowadzania wody
  • charakteryzuje się najwyższą elastycznością oraz przyczepnością
  • obróbka może być prowadzona w trudnych warunkach atmosferycznych.

Co jest szczególnie istotne: rozwiązania, które się sprawdziły oraz uznane zasady wykonywania balkonów
i tarasów pozostają niezmienne. Jedynie produkty, wobec których stawiane są najwyższe wymagania – zaprawa klejowa do płytek oraz zaprawa spoinowania – zastąpione zostają przez dwa produkty na bazie technologii HYDRO O2 FLEX: klej do płytek BTK 200 TERRACHAMP oraz zaprawę do wypełniania spoin BTF 200 TERRACHAMP.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny