Vademecum

Meble ogrodowe Wróć do pełnej listy

Meble ogrodowe

Vademecum - Wykańczanie i urządzanie

Poza popularnymi meblami z wikliny oraz rattanu można obecnie kupić odporne na niepogodę meble z drewna, plastiku i metalu. Meble z bardzo wytrzymałego drewna tekowego, które zawiera dużo kauczuku i oleju, nie wymagają impregnacji i mogą stać pod gołym niebem wiele lat.

Zostawione na zimę w ogrodzie, pokryją się szarą patyną. Wystarczy je jednak przetrzeć specjalną oliwą tekową, a wrócą do swojego dawnego koloru i odzyskają połysk.

Wyjątkowo twarde i trwałe są także meble ogrodowe produkowane z tzw. drzewa szyszkowego (drewno z drzew iglastych rosnących w Szwecji). Na dworze na deszczu mogą stać także ogrodowe meble z dębu i sosny, pod warunkiem że zostały odpowiednio zabezpieczone impregnatem.

Plastikowe meble są tanie, kolorowe, a poza tym bez obaw można je pozostawić na deszczu. Jednak łatwo je zarysować i trudno domyć, gdy pokryją się kurzem. Plastik często udaje inne materiały. Można kupić plastikowe meble ogrodowe, które do złudzenia przypominają wiklinę, drewno, a nawet metal.

Bardzo ciekawie wyglądają w meblach ogrodowych połączenia metalu i drewna. Metalowe meble ogrodowe przyjmują nowoczesne kształty albo przypominają wzory starych XIX-wiecznych sprzętów. Meble metalowe są bardzo trwałe, ale powinny być dodatkowo zabezpieczone przed rdzą.

Wybierając meble do ogrodu, nie należy kierować się tylko ich urodą. Dobrze, jeśli są składane, bo łatwo jest je przenieść w różne miejsca ogrodu, a leżanki i małe stoliczki mają wygodne kółka pozwalające je przenosić z miejsca na miejsce.

fot. otwierająca: Libet

Wróć do pełnej listy
Zobacz produkty: