Vademecum

Meble łazienkowe Wróć do pełnej listy

Meble łazienkowe

Vademecum - Wykańczanie i urządzanie

Meble łazienkowe to przede wszystkim wszelkiego rodzaju szafki na proszki do prania, środki czystości, kosmetyki, ręczniki itp. Umieszcza się je w różnych miejscach: stawia na podłodze, pod umywalką, zawiesza na ścianie. Na rynku jest bardzo duży wybór mebli łazienkowych.

Szafki łazienkowe wykonuje się z różnych materiałów: płyt wiórowych, tworzywa sztucznego, szkła hartowanego, litego drewna, metalu. Drzwiczki mogą być szklane, wykonane z polipropylenu, z płyty oklejonej folią.

Istotnym elementem drzwiczek jest uchwyt. Uchwyty wykonuje się z drewna, tworzyw sztucznych (uchwyty kolorowe), metalu (powlekanego warstwą chromu lub mosiądzu, lakierowanego). Blaty szafek i umywalek wykonuje się z laminowanych płyt wiórowych typu postforming, kamienia naturalnego lub sztucznego.

Szafki podumywalkowe pozwalają na wykorzystanie pustego miejsca pod umywalką. Mogą stać na podłodze albo wisieć na ścianie. Nie wymagają blatu (zastępuje go umywalka); muszą mieć tylko ściany boczne i drzwiczki. Dostępne są też szafki wyposażone w blat z otworem na umywalkę lub szafki z blatem niższe od umywalki.

Można kupić szafkę pasującą wymiarami do konkretnego modelu umywalki lub zdecydować się na zakup całego kompletu: umywalki razem z szafką. Szafki podumywalkowe mają w środku szuflady lub półki. Najczęściej są w rzucie prostokątne, ale można też kupić szafki półokrągłe lub owalne.

Szafki stojące najczęściej są albo niskie (sięgające do umywalki) albo wąskie i wysokie – sięgające nawet do sufitu. Szafki wysokie i wąskie często ustawia się w rogu łazienki (niektóre z nich są obrotowe). Szafki wiszące mają często lustrzane drzwiczki. Dostępne są szafki wiszące z oświetleniem, które włącza się po otwarciu drzwiczek. Występują także w wersji narożnej.

fot. otwierająca: Aquaform

Wróć do pełnej listy
Zobacz produkty: