Vademecum

Pustaki szklane Wróć do pełnej listy

Pustaki szklane

Vademecum - Wykańczanie i urządzanie

Pustaki szklane przepuszczają rozproszone światło, a jednocześnie stanowią barierę dla wzroku. Ze względu na swoje właściwości mogą być wykorzystywane niemal wszędzie. Dobrze izolują termicznie i są dźwiękoszczelne. Charakteryzują się wysoką ognioodpornością. Są też odporne na uderzenia i wilgoć. Na rynku dostępne są pustaki bezbarwne, żółte, błękitne, zielone, różowe, lila, czerwone, szare, brązowe, atramentowe i inne.

Mogą być przezroczyste lub matowe jedno- lub dwustronnie. Oprócz gładkich można kupić pustaki z różnymi wzorami, m.in. fal, linii, siatki i tzw. diagonalne (czyli z ukośnym cięciem wewnętrznym), a nawet o powierzchni przypominającej kuty metal. Dostępne są też różne kształty pustaków – kwadratowe, prostokątne lub trójkątne. Pustaki szklane są nie tylko elementem architektonicznym pozwalającym na stawianie ścianek działowych, ale ich podstawową zaletą jest ogromna atrakcyjność dekoracyjna.

Można z nich wykonywać nie tylko ściany proste, ale również zakrzywione. Dzięki nim pomieszczenia stają się jaśniejsze i sprawiają wrażenie bardziej przestronnych. Trzeba jednak pamiętać, że różne pustaki w różny sposób rozpraszają światło dając ostre lub łagodne refleksy. Świetnie nadają się do zbudowania ściany oddzielającej salon od jadalni, kuchni lub holu.

fot. otwierająca: Glasspol.PL Pustaki Szklane

Wróć do pełnej listy
Zobacz produkty: