Vademecum

Absorbery, ekrany i tłumiki dźwięku Wróć do pełnej listy

Absorbery, ekrany i tłumiki dźwięku

Vademecum - Wykańczanie i urządzanie

Absorbery, ekrany i tłumiki dźwięku stosuje się do izolacji pomieszczeń odsłuchowych, technicznych – kotłowni, maszynowni, kanałów wentylacyjnych i przesyłowych oraz wszelkiego rodzaju przegród odseparowujących dźwięki. Wykonane są z trudno zapalnej pianki poliuretanowej i polietylenowej z połączenia tych dwóch rodzajów materiałów.

Do wyciszenia źródła hałasu służą absorbery dźwięku o grubościach od 2 do 5 mm, które opracowane zostały w celu minimalizowania natężenia dźwięku.

Mogą występować w wersjach samoprzylepnych, pokrytych folią PE i zbrojoną folią aluminiową oraz mogą być pokryte licem z pianki poliuretanowej, uzyskiwanym metodą natryskową. Warstwą pochłaniającą jest specjalna pianka poliuretanowa, która może występować również w wersji moletowanej o profilu przypominającym tzw. „wytłaczankę do jajek” lub odpowiednio wycinanych i kształtowanych kolców.

Warstwa pianki polietylenowej w absorberach ma zadanie izolować od dźwięków uderzeniowych powstających, gdy urządzenie wytwarza drgania i wibracje. Do ścian absorber można przyklejać kle­jem, a pod sufitem układać na ruszcie jako sufit podwieszany.

fot. otwierająca: Natural Chemical Products

Wróć do pełnej listy
Zobacz produkty: