Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zalety i zastosowania pustaków szklanych we wnętrzach

Artykuł na: 2-3 minuty

Pustaki szklane to nie tylko funkcjonalny element architektoniczny, ale także klucz do niezwykłych rozwiązań dekoracyjnych. Łącząc w sobie zdolność do przepuszczania światła, a jednocześnie zapewniając prywatność, stają się idealnym wyborem dla tych, którzy szukają zarówno estetyki, jak i praktyczności.

Pustaki szklane przepuszczają rozproszone światło, a jednocześnie stanowią barierę dla wzroku. Ze względu na swoje właściwości mogą być wykorzystywane niemal wszędzie. Dobrze izolują termicznie i są dźwiękoszczelne. Charakteryzują się wysoką ognioodpornością. Są też odporne na uderzenia i wilgoć. Na rynku dostępne są pustaki bezbarwne, żółte, błękitne, zielone, różowe, lila, czerwone, szare, brązowe, atramentowe i inne.

Mogą być przezroczyste lub matowe jedno- lub dwustronnie. Oprócz gładkich można kupić pustaki z różnymi wzorami, m.in. fal, linii, siatki i tzw. diagonalne (czyli z ukośnym cięciem wewnętrznym), a nawet o powierzchni przypominającej kuty metal. Dostępne są też różne kształty pustaków - kwadratowe, prostokątne lub trójkątne. Pustaki szklane są nie tylko elementem architektonicznym pozwalającym na stawianie ścianek działowych, ale ich podstawową zaletą jest ogromna atrakcyjność dekoracyjna.

Można z nich wykonywać nie tylko ściany proste, ale również zakrzywione. Dzięki nim pomieszczenia stają się jaśniejsze i sprawiają wrażenie bardziej przestronnych. Trzeba jednak pamiętać, że różne pustaki w różny sposób rozpraszają światło dając ostre lub łagodne refleksy. Świetnie nadają się do zbudowania ściany oddzielającej salon od jadalni, kuchni lub holu.

fot. otwierająca: VITROSILICON

Zobacz inne tematy z Vademecum
Wykańczanie i urządzanie
Maty i płyty termoizolacyjne z polistyrenu ekstrudowanego - zalety stosowania Kranowe rewolucje: Nowoczesne technologie baterii łazienkowych i kuchennych Sekrety urządzania: Znajdź idealne miejsce dla każdego mebla Jak znaleźć idealne szafki i blaty do kuchni? Sprzęt łazienkowy AGD - pralki, suszarki i pralko-suszarki Rodzaje mebli ogrodowych - wiklina, metal, czy tek? Akcesoria do oczek wodnych - filtry, pompy, lampy Meble łazienkowe - z jakiego materiału mogą być zrobione? Sztukaterie gipsowe: nieograniczone możliwości dekoracyjne Hydromasaż w Twojej łazience: wanny relaksacyjne, panele prysznicowe i kabiny masażowo-parowe Zadaszenia perfekcyjne: markizy, pergole i baldachimy Zaprawy murarskie w budownictwie: typy, właściwości i porady Masy i mieszanki tynkarskie - tworzenie trwałych i estetycznych powierzchni Szybkie i lekkie podłogi: zalety wyboru suchego jastrychu Płyty gipsowo-kartonowe: praktyczne porady dla domowych majsterkowiczów Profile i mocowania - przewodnik po profilach do ścian i sufitów Bezpieczne schody: jak wybrać balustradę? Strefa chilloutu: projektowanie funkcjonalnych basenów Listwy i profile wykończeniowe: podkreśl styl swojej podłogi Przewodnik po silikonach - wybór i zastosowanie Kity i masy: sztuka uszczelniania i wypełniania w budownictwie Szpachlówki i gładzie - Twoi sprzymierzeńcy w remoncie Narzędzia malarskie: efektywne metody aplikacji farby Nie tylko cement: Wprowadzenie do elastycznych i specjalistycznych zapraw klejowych Zalety i zastosowania pustaków szklanych we wnętrzach Sztuka malowania: wybór farby idealnej do Twoich potrzeb Solne, olejowe, rozpuszczalnikowe: przewodnik po impregnatach Jaki rodzaj sufitów podwieszanych wybrać? Lakierowanie drewna: od klasycznych olejów po nowoczesne poliuretany Masy samopoziomujące - rodzaje i zastosowanie Wykładziny podłogowe elastyczne i dywanowe - rodzaje Przewodnik po rodzajach okładzin ściennych Sauny domowe: jak wybrać, zbudować i cieszyć się prywatnym SPA