Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm

CEMEX Polska Sp. z o.o.

Beton, kruszywa, cement, domieszki chemiczne
Telefon 22 571 41 00, 800 700 077 (infolinia)
Faks 22 571 41 01
Adres Al. Jerozolimskie 212A, 02-486 Warszawa
Rynek branży budowlanej cały czas się rozwija i szuka nowych rozwiązań, a to za sprawą klientów, którzy stają się coraz bardziej wymagający i świadomi swoich wyborów. Tworząc swoją ofertę, CEMEX stale poszukuje innowacyjnych i wysokiej jakości nowych produktów, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających. Dlatego też bogata oferta cementów szarych i produktów PREMIUM została zweryfikowana i uzupełniona... Czytaj więcej
CEMEX Polska Sp. z o.o.

Rynek branży budowlanej cały czas się rozwija i szuka nowych rozwiązań, a to za sprawą klientów, którzy stają się coraz bardziej wymagający i świadomi swoich wyborów. Tworząc swoją ofertę, CEMEX stale poszukuje innowacyjnych i wysokiej jakości nowych produktów, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających. Dlatego też bogata oferta cementów szarych i produktów PREMIUM została zweryfikowana i uzupełniona o cement portlandzki biały CEM I 52.5R.

Opracowując Cement Biały, firma CEMEX Polska mogła skorzystać z ponad 20-letniego doświadczenia CEMEX w Hiszpanii, tworząc produkt o doskonałych parametrach, który z powodzeniem może konkurować z wiodącymi markami tak w Polsce jak i na świecie. Dostęp do wszystkich informacji na temat nowego produktu, klienci znajdą na dedykowanej stronie Cementu Białego CEMEX: www.cx-cementbialy.pl

Cement Biały jest pierwszym tego typu produktem, którego finalny etap produkcji odbywa się w Polsce. Powstaje na bazie klinkieru hiszpańskiego z zakładu Buniol, koło Valencji oraz komponentów gipsowych z krajowych zakładów ceramicznych. Aby uzyskać jaśniejszą barwę i znacznie pogłębić stopień białości, gips naturalny zastąpiono elementami gipsowymi. Wszystkie testy produkcyjne zakończyły się pełnym sukcesem, dzięki czemu na rynku Cement Biały CEMEX dostępny jest zarówno w luzie jak i w workach.

Parametry Cementu Białego CEMEX pozwalają śmiało pozycjonować ten produkt na równi z innymi uznanymi markami, dostępnymi na polskim rynku. Dodatkowo jego szlachetny odcień bieli daje możliwość zastosowania go tam, gdzie ważny jest efekt estetyczny wykonywanych prac, czego potwierdzeniem są niezwykle przychylne opinie producentów chemii budowlanej i prefabrykacji. Ważne jest też, że powstałe z niego wyroby charakteryzują się żywymi i trwałymi kolorami, które pozostają odporne na ścieranie i mróz przez bardzo długi okres użytkowania.

Cement Biały dedykowany jest głównie chemii budowlanej i prefabrykacji. Klienci indywidualni z pewnością docenią możliwość nabycia mniejszych ilości tego produktu w workach 25 kg (opakowanie zbiorcze 1,4t) oraz 12,5 kg (opakowanie zbiorcze 0,5t). Cement Biały ma szerokie spektrum zastosowań, głównie stosowany jest do:

  • Przygotowania białych i kolorowych zapraw do tynkowania i murowania
  • Produkcji wyrobów lastryko, płytek, parapetów i stopni schodowych
  • Produkcji białych i kolorowych prefabrykatów, kostki brukowej, płyt chodnikowych, tralek balustrad i schodów, oraz galanterii ogrodowej takiej jak rzeźby, fontanny i grille
  • Wykonywania i renowacji zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków takich jak płaskorzeźby czy gzymsy.

Pierwsze miesiące sprzedaży wykazały, że Cement Biały znalazł już swoich odbiorców, zarówno w przypadku luzu jak i produktów workowanych.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że nasz produkt został nagrodzony statuetką TOP BUILDER w tegorocznej edycji konkursu miesięcznika Builder.

CEMEX Polska jako firma stale doskonaląca procesy produkcji i wprowadzająca innowacyjne rozwiązania budowlane, została już po raz czwarty wyróżniona statuetkami TOP BUILDERA. Miesięcznik nagrodził m.in. beton specjalny XtraBET, platformę internetową e-CEMEX i usługę elektroniczną e-faktura, raport zrównoważonego rozwoju czy mieszankę wypełniającą Grunton.

„Rynek wyrobów cementowych i cementopochodnych w Polsce powoli przekonuje się do produktów PREMIUM o podwyższonych walorach estetycznych, co pozwala sądzić, że z czasem zapotrzebowanie na ten produkt będzie wzrastało. Nasze plany obejmują dalsze poszerzanie portfela cementów białych, co z pewnością zwiększy konkurencyjność naszej oferty”- zapewnia Łukasz Łukasik, Kierownik Rozwoju Sprzedaży, Pion Handlowy CEMEX Polska.

Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny