Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 35834

Villa Glass Studio

Drzwi szklane
Telefon 13 436 44 63
Adres Białobrzeska 100/a, 38-400 Krosno
Nasza firma rozpoczęła działalność od absolutnie nowatorskiego wówczas produktu, jakim był żel parafinowy. Dzięki niemu powstały niezwykłe świece żelowe, do złudzenia imitujące np. kufel piwa, marynaty owocowe czy też mini-akwaria. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zachwyconych artyzmem naszych wyrobów, wprowadziliśmy na rynek małe dzieła sztuki: szkło formowane metodą fusingu (niektórzy piszą:... Czytaj więcej
Villa Glass Studio

Nasza firma rozpoczęła działalność od absolutnie nowatorskiego wówczas produktu, jakim był żel parafinowy. Dzięki niemu powstały niezwykłe świece żelowe, do złudzenia imitujące np. kufel piwa, marynaty owocowe czy też mini-akwaria.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zachwyconych artyzmem naszych wyrobów, wprowadziliśmy na rynek małe dzieła sztuki: szkło formowane metodą fusingu (niektórzy piszą: „fuzing”). W ten sposób powstały nie tylko przepiękne patery i misy, ale dekorowanie szkła poprzez fusing pozwoliło na stworzenie niepowtarzalnych kolekcji, które zostały uzupełnione przez wazony, salaterki i świeczniki. Do tej pory szkło zdobione tą metodą i dekoracje na szkle budzą zachwyt u klientów. Nieco później wprowadziliśmy szkło ręcznie malowane, które zadziwia niepowtarzalnością wzorów.

Kiedy szkło stapiane przestało mieć dla nas tajemnice, postanowiliśmy wykorzystać to szkło w architekturze. Powstały pierwsze, wciąż zapierające dech w piersiach szklane drzwi i przeszklenia stałe. Nieograniczone bogactwo form i kolorów pozwala na niezwykłe dekoracje wnętrz, a szklane aranżacje wnętrz wręcz olśniewają. Szklane kabiny prysznicowe, szklane płytki ścienne, szklane panele, szklane umywalki i szklane dekoracje pozwalają na urządzenie łazienki w niebanalny i całkowicie indywidualny sposób, a szklane płytki do kuchni stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych kafelków. 

Aby nasze fusowane drzwi szklane idealnie współgrały z wnętrzem, wprowadziliśmy nowoczesne stoły szklane i szklane stoliki (fusowane blaty szklane). Zresztą architektura wnętrz jest dziedziną, gdzie jedynymi granicami są granice wyobraźni: robiliśmy już ściany ze szkła, fontanny, szklane podłogi, szklane balustrady i szklane wypełnienia balustrad, szklane schody, kinkiety i lampy, a nawet ponad 10-metrowy żyrandol. W swym dorobku mamy również obiekty sakralne: nowoczesne witraże ze szkła fusingowego, chrzcielnice, wizerunki świętych, ogromny szklany krzyż na ołtarz oraz elementy dekoracyjne do kościołów, głównie ołtarzy i ambon.

Trzeba zaznaczyć, że cały proces obróbki, formowania i dekoracja szkła odbywa się ręcznie, co nadaje wyrobom unikatowy charakter „hand made”. Jest to warte podkreślenia tym bardziej, że nasze szkło architektoniczne jest to zawsze szkło bezpieczne, hartowane, spełniające normy zarówno polskie, jak i europejskie. Należy również dodać, że zlecenia naszych klientów realizujemy kompleksowo, oferując także okucia do szkła (np. zawiasy, zamki i uchwyty). Stale współpracujemy z najlepszymi producentami, takimi jak niemiecka Dorma, której jesteśmy dystrybutorem, francuski Stremler, belgijski Mab, i wielu innych.

Drzwi szklane

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny