Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 28923

Lakma

Systemy ociepleń budynku
Telefon 033 852 66 01
Adres Frysztacka 173, 43-400 Cieszyn
Lakma to producent szerokiej gamy ekologicznych i nowoczesnych produktów chemii budowlanej. Firma oferuje produkty do ochrony i dekoracji drewna, masy i piany uszczelniające, farby, system ociepleń budynków, farby dla drogownictwa oraz różnorodny asortyment farb oraz wyrobów do ochrony betonu. System ociepleń LAKMA TERM ST POROLIT System ociepleń LAKMA TERM WM                 LAKMA... Czytaj więcej
Lakma

Lakma to producent szerokiej gamy ekologicznych i nowoczesnych produktów chemii budowlanej. Firma oferuje produkty do ochrony i dekoracji drewna, masy i piany uszczelniające, farby, system ociepleń budynków, farby dla drogownictwa oraz różnorodny asortyment farb oraz wyrobów do ochrony betonu.

System ociepleń LAKMA TERM ST POROLIT

System ociepleń LAKMA TERM WM                

LAKMA TERM ST POROLIT to profesjonalny system izolacji budynków, posiadający aprobatę techniczną ITB (AT-15-70-7018/2007). Jako główny materiał izolujący wykorzystywany jest w tym systemie styropian w postaci płyt o grubości do 200mm. Materiał jest mocowany do ściany za pomocą cementowo-polimerowej masy klejącej SYNTEKOL P. Dodatkowo, jeżeli wystąpi taka konieczność, można użyć kołki z tworzywa sztucznego do mocowania płyt styropianowych. Wierzchnią warstwę materiału izolacyjnego należy wzmocnić siatką z włókna szklanego poprzez zatopienie jej w zaprawie klejąco-szpachlowej SYNTEKOL SW. W miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne, zaleca się stosować siatkę pancerną. Po wyschnięciu i zagruntowaniu tak otrzymanego podłoża preparatem gruntującym AKRYL P, można nanieść ostateczną, dekoracyjną warstwę w postaci szlachetnego tynku cienkowarstwowego POROLITŽ. Zastosowanie tynku POROLITŽ pozwoli uzyskać atrakcyjną wizualnie elewację, o klasycznej fakturze baranka. Dzięki zastosowaniu profesjonalnej metody kolorowania, istnieje możliwość dopasowania barwy według upodobań inwestora w zakresie 71 kolorów z palety LAKMA.

LAKMA TERM WM to profesjonalny system izolacji budynków, posiadający aprobatę techniczną ITB (AT-15-70-7019/2006). Jako główny materiał izolujący wykorzystywane są w tym systemie płyty z niepalnej fasadowej lub lamelowej wełny mineralnej o prostych krawędziach. Materiał jest mocowany do ściany za pomocą zaprawy klejąco-szpachlowej SYNTEKOL SW oraz łącznikami mechanicznymi. Wierzchnią warstwę materiału izolacyjnego należy wzmocnić siatką z włókna szklanego poprzez zatopienie jej w zaprawie klejąco-szpachlowej SYNTEKOL SW. W miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne, zaleca się stosować siatkę pancerną. Po wyschnięciu i zagruntowaniu tak otrzymanego podłoża preparatem gruntującym MINERALGRUNT (dla tynków mineralnych) lub TYNKSILGRUNT (dla tynków silikatowych), można nanieść ostateczną, dekoracyjną warstwę w postaci cementowo-wapiennej masy tynkarskiej MINERALTYNK lub silikatowej masie tynkarskiej TYNKSIL o fakturze baranka lub kornika. Dzięki zastosowaniu profesjonalnej metody kolorowania, w przypadku zdecydowania się na tynk silikatowy lub silikatowo-silikonowy, istnieje możliwość dopasowania barwy według upodobań inwestora w zakresie kolorystyki z palety SYSTEM KOLOROWANIA LAKMA.

Systemy ociepleń budynku

LAKMA SAT
43-400 CIESZYN
UL. FRYSZTACKA 173
TEL.: 033-852-66-01
FAKS: 033-852-66-03
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny