Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
System Ytong - gwarancja ciepłego domu

Budynek zrealizowany w technologii Ytong zużywa znacznie mniej energii, co przekłada się na wymierne korzyści finansowe w trakcie eksploatacji domu – niższe rachunki za ogrzewanie, ale i chłodzenie latem. Nie bez znaczenia jest też ochrona cennych zasobów naturalnych. Wysokiej jakości materiały to jednak nie wszystko. Tajemnica sukcesu, czyli w pełni energooszczędnego budownictwa, kryje się również w profesjonalnym wykonawstwie. Bez niego nie sposób zbudować trwałego i ciepłego domu. Podnoszenie kwalifikacji ekip budowlanych, szkolenie adeptów murarstwa – to również jedno z kluczowych zadań firmy Xella.

Zalety betonu komórkowego Ytong

Izolacyjność termiczna

Ytong to bloczki, których nie trzeba ocieplać! Beton komórkowy Ytong charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością termiczną. Bloczki Ytong Energo+ i Ytong Energo o grubości 36,5 cm umożliwiają budowę jednowarstwowych ścian bez ocieplenia! Zastosowanie bloczków Ytong do budowy ścian z ociepleniem pozwala na zmniejszenie grubości ściany nawet o 7 cm przy zachowaniu tych samych parametrów cieplnych!

Bezwładność cieplna

Ściany z bloczków Ytong charakteryzują się również długim czasem oddawania ciepła. Dzięki temu w upalne dni wewnątrz budynku panuje przyjemna temperatura. Z kolei zimą doskonała termoizolacyjność sprawia, że w budynku jest ciepło.

Zdrowy mikroklimat

Beton komórkowy Ytong, obok bloków Silka, to jeden z najzdrowszych materiałów budowlanych dostępnych na rynku. Naturalne pochodzenie surowców (piasek, wapno, woda) sprawia, że bloczki Ytong charakteryzują się bardzo małą promieniotwórczością naturalną. W połączeniu z wysoką paroprzepuszczalnością ściany Ytong gwarantują zdrowy i przyjazny mikroklimat pomieszczeń.

Bezpieczeństwo pożarowe

Bloczki Ytong są materiałem niepalnym (klasa A1 reakcji na ogień). Podczas pożaru nie ulegają zapłonowi, nie wydzielają trujących gazów ani płonących kropel. Dzięki temu ściany z bloczków Ytong o grubości 24 cm pozostają odporne na działanie ognia przez ponad cztery godziny nawet przy pełnym obciążeniu.

Trwałość

Jednowarstwowe przegrody istnieją od początku historii budownictwa. Trwała powierzchnia z obu stron zwiększa odporność ściany na uszkodzenia mechaniczne oraz dodatkowo uniemożliwia jej degradację przez gryzonie.

Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny