Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 31434

FCB

Dachówki ceramiczne, daszki, kształtki i łączniki ogrodzeniowe, płytki elewacyjne, podokienniki
Telefon 62 732 34 43
Adres Powstańców Wlkp. 13, 63-500 Ostrzeszów
Fabryka Ceramiki Budowlanej zajmuje się produkcją elementów ceramicznych w dwóch niszach rynkowych. Pierwsza nisza to akcesoria ceramiczne służące do wykończenia dachu pokrytego dachówką połaciową oraz galanteria ceramiczna służąca do wykończenia ogrodzeń z cegły klinkierowej. Wśród akcesorii najbardziej typowe to gąsiory, zakończenia i początki gąsiorów, trójniki, kominki wentylacyjne, czwórniki. Do galanterii... Czytaj więcej
FCB

Fabryka Ceramiki Budowlanej zajmuje się produkcją elementów ceramicznych w dwóch niszach rynkowych.
Pierwsza nisza to akcesoria ceramiczne służące do wykończenia dachu pokrytego dachówką połaciową oraz galanteria ceramiczna służąca do wykończenia ogrodzeń z cegły klinkierowej. Wśród akcesorii najbardziej typowe to gąsiory, zakończenia i początki gąsiorów, trójniki, kominki wentylacyjne, czwórniki. Do galanterii ceramicznej natomiast zaliczamy produkowane kształtki ogrodzeniowe w trzech rozmiarach (czapy kwadratowe, prostokątne) oraz łączniki na podmurówki. Głównymi kontrahentami, dla których produkujemy akcesoria to następujące firmy: Röben Ceramika Budowlana,
www.roben.com.pl, RuppCeramika, www.ruppceramika.pl, Koramic Pokrycia Dachowe sp. z o.o., www.wienerberger.pl
Druga nisza rynkowa to dachówki i akcesoria ręcznie formowane sprzedawane pod nazwą Cottage. Głównym odbiorcą jest angielska firma Heritage www.heritagetiles.co.uk, ale również z sukcesem zaczynamy zdobywać rynek polski. Dużym atutem tej ręcznie robionej dachówki jest to, że wszystkie akcesoria do dachów krytych tą dachówką wykonane są również ręcznie z ceramiki (dachówka koszowa, grzbietowa, okapowa, gąsior półokrągły, gąsior kątowy, itd.)

W miarę prowadzenia działalności gospodarczej głównym mottem Fabryki Ceramiki Budowlanej stały się: TRADYCJA, PIĘKNO, NATURA. Kierując się tymi kluczowymi hasłami Fabryka Ceramiki Budowlanej stała się jednym z wiodących producentów ceramiki odwołującej się do tradycji naturalnego pokrycia dachowego.
Pozostając w zgodzie z trzema hasłami przewodnimi właściciela firmy, wprowadzona została do produkcji i sprzedaży dachówka ręcznie formowana z posypką. Jest to dachówka, która do gustu przypadła
w szczególności klientom z Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii i Belgii, gdzie tradycja naturalnego pokrycia nie została zachwiana. Ale również
w Polsce cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród klientów pragnących nadać swym budynkom indywidualny i unikalny charakter.
Fabryka Ceramiki Budowlanej w Ostrzeszowie ze względu na swoją szczególną specyfikę produkcji potrafi zaspokoić wymagania konserwatorów zabytków produkując tradycyjną dachówkę mnich – mniszka, różnego rodzaju elementy na potrzeby konserwatorów zabytków i architektów, etc.

Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. ze względu na specyfikę produkcji może zaspokoić potrzeby konserwatorów zabytków oraz architektów i projektantów, między innymi poprzez wytwarzanie produktów unikatowych takich jak dachówka ręcznie formowana Cottage, Settler, a także odtwarzanie.
Wszystkie wyroby, mimo, że większość z nich wytwarzana jest ręcznie pozostają w zgodzie z normą, a także wytwarzane są w warunkach spełniających wymagania normy PN – EN ISO 9001, PN – EN ISO 14001 i PN – N ISO 18001.

Dachówki ceramiczne, daszki, kształtki i łączniki ogrodzeniowe, płytki elewacyjne, podokienniki

Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.
UL. POWSTAŃCÓW WLKP. 13, 63-500 OSTRZESZÓW
TEL. 062 732 34 40, FAKS 062 732 34 35

www.kaflarnia.com.pl, e-mail: fcb@kaflarnia.com.pl

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny