Promocje

Promocja Luxbud: RABAT 15% na zakup termostatu LTN-1

16.03.2015

LTN-1 termostat elektroniczny z wyłącznikiem i sygnalizacją załączenia w promocji oferowany jest z 3 metrowym czujnikiem kabelkowym ETF 144/99 (czujnik podłogowy).

Zalety:

obniżka temperatury o 5 stopni C
wbudowany wyłącznik sieciowy
zestyk o zdolności łączeniowej 14A / 230V
sygnalizacja załączenia diodą LED
montaż w standardowej puszcze podtynkowej lub montaż natynkowego z adapterem
mechaniczny ogranicznik skali nastaw

Opis/Charakterystyka:

Termostat LTN jest dwustanowym regulatorem elektronicznym służącym do sterowania elektrycznymi systemami grzejnymi. Wbudowany wyłącznik sieciowy oraz przekaźnik z 1-polowym zestykiem o obciążalności 14A / 230V AC umożliwiają bezpośrednie sterowanie 1-fazowymi obwodami grzejnymi, rezystancyjnymi o mocy do 3200W.

Termostat przystosowany jest do montażu w standardowej, głębokiej puszce podtynkowej. Możliwy jest natynkowy montaż termostatu za pośrednictwem dodatkowego adaptera.

Termostat oferowany jest z 3-metrowym czujnikiem kabelkowym NTC typu ETF 144/99 wykorzystywanym jako czujnik podłogowy. Możliwa jest również współpraca z natynkowym czujnikiem powietrznym typu ETF‑944/99 zamiast czujnika kabelkowego.

Działanie:

Termostat kontroluje zmiany wartości rezystancji czujnika temperatury, uzależnione od temperatury podłogi lub otoczenia i porównuje je z rezystancją odpowiadającą wartości temperatury ustawionej na pokrętle termostatu. Jeżeli temperatura czujnika jest niższa od wartości ustawionej nastąpi zamknięcie zestyku przekaźnika i podanie napięcia na obwód grzejny (zapalenie czerwonej diody na panelu czołowym termostatu). Wyłączenie ogrzewania nastąpi przy wzroście temperatury czujnika powyżej wartości ustawionej na termostacie + wartość histerezy 0,4°C.

Termostat może również realizować obniżkę temperatury o 5°C (nastawa fabryczna) po podaniu sygnału fazowego "L" 230V na zacisk nr 5 w termostacie.

źródło i zdjęcie: LUXBUD

Firma powiązana:

Luxbud

Telefon 22 766 45 60, 22 766 45 70
www.luxbud.com.pl
luxbud@luxbud.com.pl

Luxbud