Promocje

Rolety alumniowe Helios w grudniowej promocji!

02.12.2014

Zdecydowanie zostaną bohaterem w Twoim domu. Są w stanie ochronić nie tylko przed promieniami UV i nadmiernym nagrzewaniem, ale przede wszystkim przed złodziejami, wandalami, czy innymi nieproszonymi gośćmi.

Przez cały grudzień rolety aluminiowe Helios z 10% rabatem. Wykonane z nowoczesnych materiałów o wysokiej jakości stanowią również doskonałą izolację akustyczną, termiczną oraz powodują znaczne oszczędności w zużyciu energii cieplnej. Zabezpieczają otwory okienne i elewację przed zniszczeniem, czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: gradem, deszczem, śniegiem, porywistym wiatrem.

Ponadto dzięki dostępnej szerokiej gamie kolorystycznej, rolety zewnętrzne można idealnie dostosować zarówno do nowoczesnych, jak również tradycyjnych obiektów architektonicznych.

Z uwagi na konstrukcje, technologię montażu rolety zewnętrzne możemy podzielić na:

Rolety elewacyjne
Różnią się od pozostałych typów rolet zewnętrznych tym, że montuje się je do elewacji budynku, we wnęce okiennej lub drzwiowej. Zaletą rolety elewacyjnej jest możliwość jej montażu do istniejących, wykończonych budynków. Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym z tego powodu dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych. Skrzynki rolet fasadowych mają kształt prostokątny lub owalny. Wykonywane są z aluminium. Z takich samych materiałów zbudowane są profile (lamele, listwy).

Rolety zewnętrzne naokienne
Instalowane na etapie osadzania stolarki okiennej, przystosowane są do montażu z większością systemów stolarki okiennej i drzwiowej. Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzaniem we wnęce. System ten dzięki rozwiązaniom technicznym umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic: zabudowa od wewnątrz, zewnątrz, całkowita lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać niezabudowana. W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolety naokiennej i o tę wartość zwiększyć wysokość otworów pod okna lub drzwi. Dostęp do klapy rewizyjnej od wewnątrz budynku.

Rolety podtynkowe
Spośród rolet zewnętrznych dostępnych na rynku osłon okiennych rolety zewnętrzne podtynkowe są najbardziej dogodnym rozwiązaniem. Przeznaczone są głównie do nowo budowanych budynków, mogą być jednak stosowane również do obiektów już istniejących. Podstawowym założeniem konstrukcyjnym rolety podtynkowej jest możliwość wkomponowania skrzynki w elewację zewnętrzną budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna. Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi, wymagają jednak wykonania wcześniej wnęki w nadprożu okiennym, w której umieszczona będzie skrzynka. Dzięki klapie rewizyjnej znajdującej się na zewnątrz budynku można wykonywać prace konserwacyjne i serwisowe bez zakłócenia prywatności domowników.

Przesłony zewnętrzne stanowią istotny element wyposażenia budynku. Odpowiednio dobrane będą przez lata gwarantowały komfort, bezpieczeństwo, a także energooszczędność użytkowania.

Rolety natynkowe aluminiowe są najbardziej rozpowszechnioną odmianą rolet aluminiowych. Montowane na elewacjach budynków prywatnych i instytucjonalnych są doskonałą kompilacją: właściwości zabezpieczenia, izolacji termicznej i akustycznej budynków. Często swą budową i kolorami wzbogacają walory estetyczne ścian. Aluminiowa kaseta i prowadnice rolet montowane są na elewacji budynku lub we wnękach okiennych. Kasety rolet mają kształt kwadratu ściętego z przodu pod kątem 45 stopni lub kształt pół okrągły. Pancerz rolety w kilkunastu kolorach najczęściej z perforacją pomiędzy lamelkami służącą do wentylacji pomieszczeń rolowany jest do kaset za pomocą mechanizmów ręcznych (taśma, linka, korba) lub elektrycznych z pełną automatyką.

Rolety podtynkowe aluminiowe są siostrzaną odmianą rolet natynkowych. Główna różnica to kwadratowa skrzynka z klapą rewizyjną od dołu rolety umożliwiającą nałożenie tynku na zewnętrzną część kasety przez co roleta kaseta i prowadnice rolet nie są widoczne na elewacji. Montowane we wnękach okiennych lub w warstwie ocieplenia na ścianie, podobnie jak w roletach natynkowych gdy mamy już gotowe ściany z wbudowanymi oknami. Pancerz rolety w kilkunastu kolorach najczęściej z perforacją pomiędzy lamelkami służącą do wentylacji pomieszczeń rolowany jest do kaset za pomocą mechanizmów ręcznych (taśma, linka, korba) lub elektrycznych z pełną automatyką.

Roleta naokienna COMPAKT
Stosowane w nowym budownictwie lub przy modernizacji budynków już istniejących. Decyzja o ich zastosowaniu powinna być podjęta na etapie projektu lub podczas decyzji o wymianie okien. Skrzynka i prowadnice wykonane z PCV montowane są bezpośrednio na oknie a następnie z nim osadzane we wnęce okiennej. W nowym projekcie przewidujemy tzw. kieszeń pod nadprożem by kaseta stała się nie widoczna. Ze względu na różne rodzaje i kolory okien jest możliwość okleinowania części widocznych tzw. dekorami np. drewnopodobnymi. Pokrywy rewizyjne rolety są od dołu skrzynki rolety wewnątrz pomieszczenia umożliwiając położenia tynku wewnętrznego na części czołowej. Pancerz rolety w kilkunastu kolorach najczęściej z perforacją pomiędzy lamelkami służącą do wentylacji pomieszczeń rolowany jest do kaset za pomocą mechanizmów ręcznych (taśma, linka, korba) lub elektrycznych z pełną automatyką.

Rolokasety RKS
Stosowane tylko w nowym budownictwie. Decyzja o ich zastosowaniu powinna być podjęta na etapie projektu .Skrzynka wykonana z polistyrenu/poliuretanu wzmocniona prętami stalowymi montowana w murze pod nadprożem właściwym z klapą rewizyjną od spodu wewnątrz budynku. Prowadnice aluminiowe montowane do okna lub ścian bocznych. Istnieje konieczność całkowitej zabudowy kasety i prowadnic. Pancerz rolety w kilkunastu kolorach najczęściej z perforacją pomiędzy lamelkami służącą do wentylacji pomieszczeń rolowany jest do kaset za pomocą mechanizmów ręcznych (taśma, linka, korba) lub elektrycznych z pełną automatyką.

Roleta antywłamaniowa
Jest to odmiana rolety natynkowej ze wzmocnionymi prowadnicami i listwą dolną. Pancerz rolety wykonany z extrudowanego aluminium w trzech kolorach podstawowych bez wypełnienia pianką. Roleta posiada atest klasy 3 na zwiększoną odporność na włamanie.

źródło i zdjęcie: Helios

Firma powiązana:

Helios

Telefon 61 879 55 85, 501 613 829
www.roletyhelios.pl
biuro@roletyhelios.pl

Helios