Promocje

Jedynka® Impregnat do drewna z woskiem - teraz w niższej cenie

28.04.2014

Nadchodzące coraz cieplejsze i bardziej słoneczne dni skłaniają do przeprowadzenia renowacji drewnianych mebli ogrodowych, ogrodzeń, tarasów czy altan. Dla zapewnienia optymalnego efektu, niezbędne jest korzystanie z dobrej jakości, sprawdzonych preparatów do drewna. Skuteczną ochronę tego typu powierzchni zapewni Jedynka® Impregnat do drewna z woskiem - w trwającej aktualnie promocji dostępny w niższej cenie.

Jedynka® Impregnat do drewna z woskiemImpregnacja drewna nie wymaga bardzo dużego nakładu czasu i pracy ani specjalistycznych umiejętności, jest natomiast sprawdzonym sposobem na utrzymanie powierzchni w dobrej kondycji. Zapewnia ochronę przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych, przyczyniających się do niszczenia struktury drewna oraz pogorszenia wyglądu wykonanych z niego elementów.

Jedynka® Impregnat do drewna z woskiem, dzięki systemowi trzech aktywnych żywic, gwarantuje kompleksowe zabezpieczenie drewna.

  • Żywica polisacharydowa ułatwia wchłanianie impregnatu w strukturę drewna;
  • żywica alkidowa tworzy szczelną powłokę, zapewniającą odporność na warunki zewnętrzne i środowiskowe;
  • olej lniany z kolei penetruje drewno i "odpycha" wilgoć.

Dodatkowo, impregnat zabezpiecza powierzchnię przed szkodliwym promieniowaniem UV, a jego powłoka jest odporna na działanie mikroorganizmów i bardzo trwała (do 6 lat).

Jedynka® Impregnat do drewna z woskiem pełni nie tylko funkcje ochronne, ale też dekoracyjne - zachowuje naturalny rysunek słojów. Dostępny jest w wersji bezbarwnej i 9 gotowych kolorach. Zaletą produktu jest też bardzo wysoka wydajność - ok. 18 m2/l przy jednokrotnym malowaniu.

O czym należy pamiętać podczas impregnacji drewna:

  • Niezbędne jest właściwe przygotowanie powierzchni - drewno musi być wysuszone, delikatnie przeszlifowane papierem ściernym oraz oczyszczone z powstałego pyłu. Powierzchnię należy umyć odpowiednimi środkami, usuwającymi pleśń i glony.
  • Elementy powierzchni, które nie będą poddawane impregnacji, powinny zostać zabezpieczone taśmą i folią malarską. Taśmę naklejamy na suchą powierzchnię i odklejamy bezpośrednio po malowaniu.
  • Bezpośrednio przed użyciem impregnat należy dokładnie wymieszać, a w razie potrzeby powtarzać tę czynność także w trakcie prac.
  • Preparat wcieramy - najlepiej przy użyciu pędzla, nanosząc impregnat wzdłuż słojów drewna, kolejno deska po desce.
  • Drugą warstwę nanosimy po upływie co najmniej 6 godzin.
  • Po zakończeniu prac dokładnie myjemy narzędzia przy użyciu rozcieńczalnika.

źródło: Jedynka

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.farbyjedynka.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.