Promocje

"Mozaikowa mapa Polski” – przyłącz się do akcji i wygraj HTC One

01.08.2013

Mozaiki – artystyczne obrazy układane z różnokolorowych kawałków – chętnie były wykorzystywane przez architektów w czasach PRL-u do ozdabiania ścian oraz elewacji budynków.

Dzięki nim obiekt zyskiwał indywidualny charakter, wyróżniając się na tle pozostałych. Niestety usuwane są z przestrzeni miejskiej, a pamięć o nich obecnie zanika. Aby temu zapobiec organizatorzy akcji Ratujemy Mozaiki uruchomili interaktywną „Mozaikową mapę Polski” oraz ogłosili konkurs fotograficzny.

Głównym celem powstania tej unikatowej mapy jest zebranie informacji o jak największej liczbie mozaik znajdujących się na terenie Polski. Inicjatorzy tego przedsięwzięcia – Ceramika Paradyż i Fundacja Architektury – chcą w ten sposób zwrócić uwagę opinii publicznej, na problem niszczejących dzieł sztuki i wzbudzić zainteresowanie tematyką ratowania mozaik.

Dodatkowo, na początku czerwca ruszył konkurs fotograficzny, do którego organizatorzy akcji Ratujemy Mozaiki zapraszają amatorów, profesjonalistów, artystów oraz pasjonatów robienia zdjęć.

Aby wziąć w nim udział wystarczy wypełnić formularz, który znaleźć można na stronie www.ratujemymozaiki.com w zakładce dodaj swoją mozaikę i przesłać zdjęcia sfotografowanej przez siebie mozaiki. Spośród nadesłanych prac, co 10 tygodni komisja konkursowa wybierze trzy najlepsze, a ich autorzy zostaną nagrodzeni. Do wygrania jest między innymi topowy smartfon HTC One.

Na początku sierpnia poznamy 3 zwycięzców pierwszej edycji konkursu. Zgłoszenia wraz ze zdjęciem można przesyłać do 20 e">grudnia 2013 roku. Do tego czasu odbędą się jeszcze dwie odsłony zabawy. Zapraszamy do udziału oraz odwiedzenia strony www.ratujemymozaiki.com – na której można śledzić przebieg powstawania "Mozaikowej mapy Polski" – oraz na profile na Facebook’u – Ratujemy Mozaiki i Fundacja Architektury.

Źródło: Ceramika Paradyż

Więcej

 

 

 

 

Firma powiązana:

Ceramika Paradyż

Telefon 44 736 41 00, bezpłatna infolinia 800 55 66 77
www.paradyz.com, www.myway-paradyz.com

Ceramika Paradyż