Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

EkoDotacja STIEBEL ELTRON na pompy ciepła tylko do końca stycznia 2019

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-01-07

To już ostatni dzwonek, by móc skorzystać z akcji ekoDotacja. Pod koniec stycznia skończą się dopłaty do zakupu i montażu pomp ciepła. Dlaczego warto rozważyć decyzję o wymianie ogrzewania na nowe?

Mieszkańcy Polski oddychają coraz to gorszym powietrzem. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka, jednak za najważniejsze uznaje się spalanie odpadów i słabej jakości opału oraz używanie przestarzałych instalacji piecowych. Marka STIEBEL ELTRON nie pozostaje bierna wobec takiej sytuacji i od 40 lat rozwija technologię przyjaznych środowisku pomp ciepła. W Skandynawii, ekologicznym raju Europy, są one używane na potęgę. W Polsce w ostatnim czasie również nie brakuje chętnych, którzy decydują się na tego rodzaju system ogrzewania. Nadal jednak wiele osób nie chce rozstawać się ze swoim piecem opalanym na węgiel, co najczęściej motywowane jest kwestiami finansowymi. STIEBEL ELTRON doskonale to rozumie i dlatego wystąpił z programem ekoDotacja, w ramach której można otrzymać do 5.000 zł brutto dofinansowania (dodatkowo regulacja zestawu urządzeń zostanie przeprowadzone na koszt STIEBEL ELTRON). Warto też wspomnieć, że na czas trwania akcji ceny na wybrane pakiety pomp ciepła wraz z kompletnym osprzętem zostały dodatkowo obniżone.

Pompa ciepła

Jeszcze do 31 stycznia 2019 r. można kupić z dofinansowaniem pompę ciepła solanka-woda WPF 10 E oraz zasobnik centralnej wody użytkowej SBB 301 WP, za  uruchomienie i regulację których nie zapłaci się ani złotówki. Urządzenia są idealne do nowo wybudowanych domów o powierzchni do 200m3, w którym mieszka maksymalnie 5-6 osób. Pompa ciepła przystosowana jest do pracy w systemach ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz ciepłej wody użytkowej. Montuje się ją wewnątrz budynku.

Schemat podłączenia pompy

Należy jednak wspomnieć, że ekoDotacja nie stanowi wyłącznego źródła dofinansowania zmiany systemu ogrzewania. Niezależnie od niej Ministerstwo Środowiska w ramach rządowego programu "CZYSTE POWIETRZE" od niedawana przyjmuje wnioski o finansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymiany źródeł ciepła. Jego celem jest poprawa jakości powietrza. Program realizowany będzie w latach 2018-2029. Wysokość przyznanej dotacji będzie uzależniona od dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Uzyskać można pokrycie kosztów inwestycji w wysokości ok. 30 do 90 proc. Jej minimalna wartość 7 tys. zł.

Pożyczki bezzwrotne udzielane zarówno przez marki takie jak STIEBEL ELTRON czy uzyskane z budżetu państwa to szansa dla wielu osób na zmianę pieca starej generacji na nowoczesny sprzęt, który jest przyjazny środowisku. Warto z niej skorzystać.

źródło i zdjęcia: Stiebel Eltron Polska

Pozostałe promocje
Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny