Promocje

Zaprojektuj przestrzeń miejską w Ciechocinku z firmą Polbruk

06.10.2015

Marka Polbruk wraz z Gminą Miejską Ciechocinek ponownie zapraszają studentów architektury oraz architektury krajobrazu do udziału w konkursie, którego celem jest uatrakcyjnienie przestrzeni miejskiej. Do wygrania: laptop, tablety, prenumerata „Builder”, szkolenie Procad Revit – stopień I oraz nagrody pieniężne.

Po sukcesie pierwszej edycji konkursu Kierunek Ciechocinek – czas na drugą! Tym razem do zagospodarowania są dwie równie prestiżowe lokalizacje, usytuowane w samym centrum miasta: ul. Tężniowa (na odcinku od pl. Gdańskiego do ul. Poprzecznej – tzw. Deptak przy Tężniach) oraz teren u zbiegu ulic Armii Krajowej, 3-go Maja, Kościuszki oraz Zdrojowej.

To można zmienić

Głównym założeniem konkursu jest przedstawienie koncepcji ideowej na zaprojektowanie przestrzeni w taki sposób, aby stała się ona często odwiedzanym przez mieszkańców miejscem rekreacji. Z tego względu zadaniem uczestników jest uwzględnienie w projekcie nowej koncepcji nawierzchni wraz z wykorzystaniem wzorów kostki brukowej, obrzegowań, małej architektury firmy Polbruk, oświetlenia, terenów zielonych, atrakcji dla dzieci czy atrakcji wodnych. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić daną przestrzeń i zachęcić mieszkańców do częstszego wykorzystywania jej w celach wypoczynkowych.

Dlaczego warto?

- Kierunek Ciechocinek 2, to konkurs dla osób, które pragną wykorzystać swoje umiejętności w projektowaniu przestrzeni miejskich, chcą zdobyć cenne doświadczenie oraz mieć realny wpływ na to, jak wyglądają i służą mieszkańcom polskie miasta – wyjaśnia Katarzyna Stankiewicz, Koordynator Projektu z ramienia Polbruk S.A. – Dzięki współpracy podjętej z Urzędem Miejskim w Ciechocinku udało się wytypować dwa kluczowe miejsca, którym do pełnego wykorzystania przez mieszkańców brakuje przyjemnej dla oka estetyki i np. rodzinnych atrakcji. Za sprawą konkursu miejsca te mogą zyskać zupełnie nowe oblicze i funkcję – przekonuje Koordynator Projektu.

Weź udział

Reguły konkursu są proste. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać formularz zgłoszeniowy do dnia 31 grudnia 2015 r. na adres siedziby firmy (ul. Nowy Świat 16 c, 80-299 Gdańsk). Pracę konkursową można wykonać samodzielnie lub w zespole, także pod okiem wykładowcy. Wszystkie materiały konkursowe można pobrać ze strony www.polbruk.pl www.facebook.com/Polbruk oraz z platformy Archispace.pl po zalogowaniu, gdzie na uczestników konkursu czekają rzuty przestrzeni, niezbędne do przedstawienia koncepcji mapy i zdjęcia. Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2016 r.

Partner honorowy: Gmina Miejska Ciechocinek.

Partnerzy medialni: Architektura & Biznes, Builder, Procad (Archispace.pl).

źródło i zdjęcia: Polbruk