Porady

Jakie okno do domu energooszczędnego?

Nie sposób wybudować domu energooszczędnego jeśli nie będzie on posiadał odpowiedniej stolarki. Ale czy każde okno dostępne na polskim rynku spełnia wymagania stawiane przez nowoczesne budownictwo? Jeśli nie, to jak wybrać to właściwe. Dobra stolarka, to jedna z gwarancji energooszczędności.
Jakie okno do domu energooszczędnego?

Plusy łazienki z oknem

Okno w łazience to  możliwość wentylacji pomieszczenia oraz korzystania z naturalnego światła. W nowoczesnych łazienkach okna stanowią często także elegancki element aranżacyjny, który nadaje wnętrzu wyrafinowanego charakteru. Jak zatem wybrać najlepsze okno do naszej łazienki?
Plusy łazienki z oknem

Jak wybrać kabinę prysznicową?

Aby kabina prysznicowa spełniała nasze oczekiwania, przed jej zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Pierwszym krokiem jest ustalenie, w którym miejscu łazienki postawimy kabinę – to bowiem w największym stopniu wpłynie na jej rodzaj.
Jak wybrać kabinę prysznicową?

Montaż okien – co warto o nim wiedzieć?

Chociaż montaż okien nie należy do trudnych zadań, to nawet najlepsze okna można źle osadzić. Wówczas stolarka traci swoje właściwości izolacyjne i przestaje skutecznie chronić dom przed włamaniem. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę podczas mocowania okna?
Montaż okien – co warto o nim wiedzieć?

Jaką rolę pełni fundament w domach jednorodzinnych?

„Dom powinien mieć solidne fundamenty” – z takim stwierdzeniem spotykał się niemal każdy z nas. Decydując się na postawienie domu, zdanie to usłyszymy wielokrotnie - od projektantów i architektów, członków ekip budowlanych, a nawet laików w kwestii budownictwa. Jaką rolę jednak pełnią fundamenty w domu i czy rzeczywiście ...
Jaką rolę pełni fundament w domach jednorodzinnych?

Jak wybrać drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe stanowią istotny element naszego domu, na który zwracają uwagę wszyscy wchodzący. Swoim eleganckim wyglądem i kolorystyką powinny zachęcać do przekroczenia progu. Czym zatem kierować się przy ich wyborze? Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta drzwi wejściowych.
Jak wybrać drzwi wejściowe?

Idealne sterowanie

Kocioł grzewczy jest sercem ogrzewania domu. Zapewnia komfort cieplny w trakcie długich zimowych miesięcy. Jednak aby „serce” działało bez usterek – musi kierować nim mózg. W ogrzewaniu takim mózgiem jest system sterowania, który zarządza działaniem całego układu. Optymalna regulacja systemu zapewnia odczuwalne dla kieszeni ...
Idealne sterowanie

Budowanie na obszarach szkód górniczych

Inwestor, który decyduje się postawić dom na terenie objętym szkodami górniczymi, powinien już na etapie projektu i wyboru materiałów zadbać o zabezpieczenie budynku. W tym przypadku zalecanym materiałem budowlanym są bloki wapienno-piaskowe.
Budowanie na obszarach szkód górniczych

Na czym wisi sufit podwieszany?

 O jakości, estetyce i trwałości sufitu podwieszanego nie decydują nie tylko same płyty sufitowe, ale również konstrukcja nośna, na której są one mocowane. Producenci sufitów podwieszanych oferują dziś rozmaite rozwiązania, dostosowane do potrzeb każdego wnętrza
Na czym wisi sufit podwieszany?

Dbajmy o okna, by służyły nam przez lata

Największą popularnością wśród inwestorów indywidualnych cieszą się okna PVC, które wybiera blisko 76% klientów.  Ich powodzenie wynika  z szeregu zalet – są trwałe, odporne na zmienne warunki pogodowe i łatwe w utrzymaniu. Przy właściwej pielęgnacji, nawet po wielu latach użytkowania, będą wyglądać i sprawować ...
Dbajmy o okna, by służyły nam przez lata
Zobacz produkty: