Porady

Czy samo ogrzewanie podłogowe wystarczy, aby ogrzać cały dom? - radzi ekspert firmy Elektra

10.04.2015

Arkadiusz Kaliszczuk, Regionalny Kierownik Sprzedaży: Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest w pełni funkcjonalnym i komfortowym systemem grzejnym. Struktura budownictwa mieszkaniowego, gdzie królują systemy ogrzewania centralnego sprawia, że ogrzewanie podłogowe, jest kojarzone głównie, jako system wspomagający już istniejące źródła ciepła.

Użycie przewodów lub mat grzejnych wystarczy, aby ogrzać cały dom. Co więcej, będzie doskonałym zamiennikiem innych, często droższych w zakupie systemów. Elektryczne ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet: jest niewidoczne, grzeje niską temperaturą na dużej powierzchni (nie wysusza powietrza, a dzięki temu nie pozwala na unoszenie się w nim alergenów), jest całkowicie bezobsługowe i niecentralne - wytwarzamy ciepło dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy i tylko w takiej ilości, jakiej w danym momencie oczekujemy.

Wybór konkretnego przewodu lub maty zależy od etapu, na którym znajduje się budowa lub remont. Podczas budowy, stosujemy przewody grzejne układane bezpośrednio w wylewce betonowej, natomiast tam, gdzie wylewki są już gotowe stosujemy produkty do ogrzewania bezpośrednio pod materiałem wykończeniowych podłogi: maty i przewody grzejne montowane w warstwie kleju do terakoty, w wylewce samopoziomującej lub maty grzejne do tzw. suchego montażu (pod panele lub deskę warstwową).

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Elektra

 

Firma powiązana:

Elektra

Telefon 22 843 32 82
www.elektra.pl
info@elektra.pl

Elektra