Porady

Ekspert Gebo radzi, gdzie stosować uszczelniacze Gebo Seal

26.03.2015

Artur Chomczyk, kierownik Zarządzający w Gebo Technika International Sp. z o.o. – Region Wschód radzi.

Gebo Seal wyróżnia się przede wszystkim tym, iż jest pierwszym na rynku tak uniwersalnym płynnym uszczelniaczem do bardzo dobrej, dobrej i złej jakości gwintów. Z powodzeniem zastępuje pakuły lub taśmy teflonowe, których użycie jest bardzo czasochłonne i wymaga wcześniejszego przygotowania oraz przeszkolenia. Dodatkowo jeśli użyje się za dużo materiału gwint może zostać zniszczony, a przypadku za małej ilości taśmy mogą powstać nieszczelności w instalacji.

W przypadku zastosowania uszczelniaczy Gebo Seal, montaż jest bardzo prosty, szybki oraz skuteczny. Innymi zaletami jest również estetyka i higiena montażu, jak też wygoda stosowania. Dodatkowo Gebo Seal jest: wodoodporny, szybko wiążący, odporny na działanie środków chemicznych i promieniowania UV  i może być używany w temperaturach od -50 do 150 °C.

Na tle konkurencji wyróżnia go też minimalne ilość, którą nakładamy na gwint. Zależy to od jakości gwintu i jego wielkości ale są to z reguły 1-2 nitki gwintu, na które nakładamy uszczelniacz. To sprawia, że wydajność Gebo Seal przeliczona na 1 mm jest znacznie większa niż w podobnych produktach, spotykanych na rynku.

Dalej montaż odbywa się w zwykły sposób przy użyciu klucza. W przeciągu minuty od nałożenia uszczelniacza możliwa jest zmiana pozycji złączki/zaworu bez utraty szczelności.

źródło i zdjęcia: Gebo Technika International Sp. z o.o.