Porady

Ekspert ROCKWOOL Polska radzi: Skalna wełna - sprzymierzeniec inwestora

25.03.2015

Tomasz Kwiatkowski, Doradca Techniczny ROCKWOOL Polska radzi.

Wykorzystanie skalnej wełny podczas budowania lub docieplania domu gwarantuje ochronę przed chłodem, ogniem, hałasem i wilgocią. Doskonałe parametry izolacyjne wełny skalnej to gwarancja komfortu termicznego w domu przez cały rok. Ograniczenie strat ciepła przez przegrody zimą to znacząca, długofalowa redukcja kosztów ogrzewania.Natomiast latem wełna skalna ROCKWOOL zapobiega przegrzewaniu się poddasza, izolując je od nagrzanej połaci dachowej.

Skalna wełna ROCKWOOL zapewnia także wysoki poziom izolacyjności akustycznej – pozwala poprawić komfort mieszkańców, wyciszając hałasy dobiegające zarówno z zewnątrz, jak i z sąsiednich pomieszczeń. Jest to materiał całkowicie niepalny, dzięki temu w znaczący sposób poprawia się bezpieczeństwo pożarowe ocieplonego nią domu.

Wełna skalna jest bardzo trwała – inwestorzy indywidualni mają pewność, że tak ocieplony dom nie będzie wymagał termomodernizacji przez długie lata. Dużą przewagą wełny skalnej są także jej paroprzepuszczalność oraz właściwości hydrofobiczne.

Paroprzepuszczalność zapewnia swobodne wysychanie przegród murowanych oraz reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniach, a hydrofobowość to zabezpieczenie przed wchłanianiem wilgoci i zamakaniem wełny skalnej. Gwarantuje to dobry mikroklimat w pomieszczeniach oraz ogranicza ryzyko powstawania zawilgoceń i w efekcie rozwoju grzybów, pleśni i drobnoustrojów.

źródło: ROCKWOOL Polska

Firma powiązana:

ROCKWOOL

Telefon 0 801 66 00 36
www.rockwool.pl
doradcy@rockwool.pl

ROCKWOOL