Porady

Dom bezpieczny i inteligentny

08.04.2011

Coraz śmielej sięgamy po innowacyjne rozwiązania, oparte na zaawansowanej technologii jak automatyka w domu. Wprowadzanie odpowiednich zabezpieczeń sprawia, że dom bezpieczny i inteligentny  oraz cała przestrzeń wokół niego funkcjonują jak dobrze naoliwiona maszyna.

Automatyka w domu

W natłoku codziennych spraw i obowiązków coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w wygodne oraz proste rozwiązania. Automatyka wokół domu ma nie tylko ułatwić życie, ale przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. Bramy wjazdowe to pierwszy krok, by utrudnić nieproszonym gościom wejście na posesję.

System działa zdalnie, otwierając i zamykając bramę, za pomocą elektroniczne sterowanego pilota. Taka instalacja elektryczna gwarantuje całkowitą prywatność. Najczęściej w ofertach producentów znajdują się bramy dwuskrzydłowe lub przesuwne, jednak wszelkie akcesoria czy napędy można dopasować również do innego rodzaju bram.

Automatyczna brama garażowa

Niezwykle istotnym elementem domu jest garaż, a więc i sama brama garażowa. Wybór odpowiedniego produktu powinien być podyktowany z jednej strony aspektem wizualnym, z drugiej - odpowiednimi parametrami technicznymi. Po pierwsze garaż jest częścią inteligentnego i bezpiecznego domu, dlatego nie może odbiegać estetycznie oraz kolorystycznie od całego zabudowania.

Rynek coraz chętniej stawia na nowoczesną stylistykę oraz bogatą paletę kolorów, dzięki czemu każdy ma szansę wybrać coś dla siebie. Oprócz tego bramy garażowe charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną, co ma znaczący wpływ na domowy budżet. Jeśli chodzi o stronę techniczną, najważniejsza jest uniwersalność napędu - zakup produktu nie powinien być powodem wymiany całej, wcześniej zamontowanej automatyki wokół domu.

Rolety antywłamaniowe

Do nowoczesnych, wartych rozpatrzenia rozwiązań należą także zamiast krat rolowanych - rolety zewnętrzne. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie: od skutecznego systemu antywłamaniowego w domu do interesującego dodatku, w postaci niestandardowego budzika. Dzięki wbudowanym programom samosterującym rolety antywłamaniowe mogą podnosić się oraz opuszczać zależnie od pory dnia.

Źródło: Yasna Communications

Więcej