Porady

Dlaczego okno dachowe FTT U8 Thermo firmy FAKRO?

20.03.2015

Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO Sp. z o.o. radzi.

Okno dachowe FTT U8 Thermo skonstruowane zostało z uwzględnieniem rygorystycznych wymagań budownictwa pasywnego. Trzykomorowy, super energooszczędny pakiet szybowy U8 osadzony jest w specjalnie zaprojektowanej, poszerzonej ramie skrzydła. Taka konstrukcja minimalizuje zjawisko powstawania mostków cieplnych oraz zapewnia lepszą izolacyjność okna.

FTT U8 Thermo jest dostarczane i montowane wraz z kołnierzem uszczelniającym EHV-AT Thermo. Okno ma współczynnik Uw= 0,58 [W/(m2K)] co sprawia, że jest to najbardziej energooszczędne okno dachowe na rynku z pojedyńczym pakietem szybowym.

Kołnierz EHV-AT Thermo umożliwia docieplenie okna dachowego powyżej drewnianej konstrukcji dachu. Kołnierz ma przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega do ościeżnicy okna tworząc termoizolacyjną ramę.

Do okna dołączony jest również pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK, który służy do szybkiego wykonania izolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej wokół okna. Zastosowanie kompleksowego rozwiązania gwarantuje spełnienie energooszczędnych funkcji okna i pozwala na ograniczenie strat ciepła oraz zmniejszenie wydatków na ogrzewanie budynku.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: FAKRO

Firma powiązana:

Fakro

Telefon 18 444 04 44
www.fakro.pl
fakro@fakro.pl

Fakro