Porady

Ekspert Zambelli przedstawia cechy dobrego systemu rynnowego

23.09.2015

Krzysztof Kornacki, kierownik sprzedaży na Polskę ZAMBELLI Fertigungs GmbH & Co.KG przedstawia cechy dobrego systemu rynnowego.

Podstawowym zadaniem systemów rynnowych jest skuteczne odprowadzanie wody. Aby to osiągnąć rynny powinny być przede wszystkim głębokie. Różnice w odprowadzaniu wody pomiędzy rynnami płytkimi, a głębokimi zaprezentowano na naszej stronie internetowej w dziale videomontaż. Link do strony tutaj.

Kolejnym ważnym zadaniem orynnowania jest ich trwałość.

Firma Zambelli wprowadziła właśnie na rynek nowe metalowe systemy powlekane z nową powłoką ROBUST. Jest to materiał gwarantujący najwyższą jakość na lata. Materiał jest stabilny i trwały zapewniający bardzo wysoką odporność powłoki antykorozyjnej, a ponieważ wszystkie elementy produkowane są z tego samego materiału bazowego to cały system posiada jednolitą powierzchnię. Niezwykle ważny jest łatwy montaż poszczególnych elementów całego systemu. Wszystkie elementy powinny do siebie idealnie pasować oraz spełniać najwyższe wymagania jakościowe.

Zambelli jako największy producent systemów rynnowych w Europie posiada szereg innowacyjnych rozwiązań, które to umożliwiają: m.in. łącznik rynien wraz z dodatkowym bolcem do wulsty, który zwiększa stabilność połączenia, jak również nowy model haka doczołowego, który w połączeniu z tzw. stopą haka umożliwia regulację kąta położenia rynny bez konieczności regulowania deski doczołowej.

źródło i zdjęcia: Zambelli