Porady

Czym się kierować przy wyborze bramy radzi ekspert Wiśniowski

19.03.2015

Marcin Strzelec, Menedżer Produktu Bramy Garażowe WIŚNIOWSKI radzi.

Bramy garażowe segmentowe są nie tylko wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Ich płaszcz jest zbudowany z paneli stalowych wypełnionych materiałem termoizolacyjnym, pianką poliuretanową. Taki płaszcz wraz z systemami uszczelnień obwodowych jak i między panelowych zapewni bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Obecnie standardem na rynku są bramy garażowe segmentowe wykonane z paneli o grubości 40 mm i współczynniku przenikania ciepła na poziomie 1,1-1,3 W/(m2K).

Dla inwestorów którzy chcą osiągnąć jak najlepszy bilans energetyczny budynku, rozwiązaniem są na pewno bramy nowej generacji, projektowane w myśl budownictwa energooszczędnego. Różnią się one od standardowych bram grubszym skrzydłem (60 mm) oraz zastosowaniem zaawansowanych systemów uszczelniających. Współczynnik przenikania ciepła (U) takiej bramy może osiągnąć nawet 0,9 W/(m2K).

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na parametry przenikania ciepła jest odpowiedni montaż. Prawidłowo zamontowana, energooszczędna brama segmentowa zapewnia właściwą izolacyjność cieplną garażu co ogranicza straty ciepła w całym budynku. Istotną wskazówką przy zakupie bramy będzie renoma producenta i posiadane przez niego certyfikaty. Wybór rozwiązania spełniającego założenia projektowe zapewni bezproblemowe użytkowanie bramy przez lata.

źródło i zdjęcie: WIŚNIOWSKI