Porady

Ekspert Novet radzi: Jak nie popełnić błędu przy wyborze klamki do drzwi?

18.03.2015

Michał Urbański Konsultant techniczny NOVET Sp. J. radzi.

Decydując się na zakup klamki, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na kształt i elementy dekoracyjne drzwi, ale także na stylistykę danego pomieszczenia. Istotne jest wybranie takich modeli klamek, których wykończenie kolorystyczne pasuje do wystroju wnętrz, a nawet fasady samego budynku.

Należy pamiętać, że poszczególne elementy dekoracyjne powinny reprezentować identyczny kolor i styl. Błędem jest więc instalowanie w tym samym mieszkaniu klamek posiadających różne wykończenia, rozmiary czy szyldy. Dotyczy to także uchwytów i gałek stosowanych w meblach. Istnieją proste zasady, które ułatwiają podjęcie prawidłowych decyzji przy wyborze elementów wyposażenia wnętrz.

Okucia w kolorze złotym pasują do drzwi posiadających bogatą ornamentykę. W pomieszczeniach zaprojektowanych w stylu nowoczesnym i drzwiach o stonowanej stylizacji sprawdzą się przede wszystkim klamki z wykończeniem mosiężnym oraz klamki w kolorach matowych.

W przypadku pomieszczeń zawierających dużą ilość elementów szklanych, warto zastanowić się nad wyborem klamki ozdobionej tradycyjnym czy barwionym szkłem weneckim lub kryształami firmy Swarovski.

Z kolei idealnym wyborem do nowatorskich wnętrz będą okucia w kolorze srebrnym. Równocześnie warto pamiętać, aby w drzwiach w stylu klasycznym, stosować klamki z rękojeścią i wkładką bębenkową umieszczoną na tym samym szyldzie.

źródło i zdjęcia: Novet

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet