Porady

Na czym polega prawdziwa inteligencja sterowania? - radzi ekspert SOMFY

17.03.2015

Tomasz Koziarek Product Marketing Manager w SOMFY Sp. z o.o. radzi: Oprócz oczywistych funkcji, jak zarządzanie elementami domu, powinna ona zapewniać przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa technologicznego i użytkowego. Wymagania te spełnia bezprzewodowa centrala sterująca TaHoma®. To co niewątpliwie wyróżnia ją na rynku polskim, to funkcja niezwykle precyzyjnych komunikatów zwrotnych, podawanych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, zawsze dokładnie wiemy co dzieje się z naszym domem.

Dostęp do całego systemu jest możliwy z każdego miejsca na świecie, za pośrednictwem smartfona lub tabletu. TaHoma® synchronizuje działanie wszystkich urządzeń wpiętych do systemu, zapewniając realizowanie zadań zgodnie z zaplanowanym scenariuszem, według różnorodnych pomysłów mieszkańców.

Zapewnia ona konfigurację dowolnych automatycznych rozkazów, w oparciu o określoną porę dnia, z dokładnością co do minuty, lub też jako reakcja na zadziałanie zamontowanych czujników (np. pogodowych, alarmowych, obecności, styku). Jest to niewątpliwie duża zaleta, pozwalająca na elastyczne dostosowanie do swojego stylu życia.

Przykładowo system, wykrywając dłuższą nieobecność domowników, może przełączyć ustawienie temperatury z trybu komfortowego na oszczędność energii, zgasić światło i przewietrzyć mieszkanie na nasz powrót.

źródło i zdjęcia: Somfy

Firma powiązana:

Somfy

Telefon 22 509 53 00
www.somfy.pl
biuro@somfy.pl

Somfy