Porady

PELLAS X: Dlaczego pellet?

27.02.2015

Pelet to wysoko energetyczne paliwo spalane w palnikach, piecach, kotłach, kominkach i innych urządzeniach grzewczych przeznaczonych do ogrzewania budynków i pomieszczeń. Pellet może być wytwarzany z wszelakiego rodzaju biomasy drzewnej takich jak resztek z produkcji drzewnej, biomasy leśnej lub z terenów przydrożnych. Jednak głównym źródłem materiału wykorzystywanym do jego produkcji są odpady z przemysłu drzewnego takie jak trociny, zrębki czy wióry tartaczne.

Kalorie potrzebne do ogrzania domu w przypadku pellet są o połowę tańsze od uzyskanych z oleju opałowego i o około 40% tańsze od gazu.

DLATEGO:

Ogrzewając swój dom granulatem drzewnym pellet – chronisz środowisko i oszczędzasz własne pieniądze.

Słowem:

PELLET = WIĘCEJ ZDROWIA I PIENIĘDZY dla Ciebie, czyli : CZYSTA ENERGIA – CZYSTY ZYSK

Średnia cena pelletu w roku 2008 w Polsce była poniżej 600zł/ tona.

Pellet sprzedawany jest w workach 15kg, 20,kg, 25kg oraz w big bags (1000kg), oraz luzem.

UWAGA:

Ceny powyższe są cenami orientacyjnymi i nie muszą być prawdziwe.
W sprawie cen należy kontaktować się z producentNami lub handlowcami.

Energia odnawialna – przyjazna środowisku. Bez szkody dla przyrody

Podczas spalania pelletu i agropelletu nie wydzielają się szkodliwe dla przyrody gazy z zawartością siarki, chloru czy rtęci. Wydziela się CO2 – gaz przyswajalny przez rośliny zielone, one z kolei produkują życiodajny tlen. Powstaje w ten sposób zamknięte koło biologiczne.
W Polsce z myślą o produkcji agropelletu powstają już plantacje roślin energetycznych, takich jak wierzba, róża, malwa, trzcina. Rośliny te charakteryzują się wielkimi przyrostami masy zielonej, którą po ścięciu przerabia się na agro pellet.

W Polsce coraz większa część produkcji przeznaczona jest na rynek lokalny, co oznacza, że pomimo bariery jaką Państwo zrobiło w 2004 roku wprowadzając na BIOMASĘ Pellet podatek VAT 22%, Polacy podchodzą z wiarą do własnej, Rodzimej ENERGII ODNAWIALNEJ.

Więcej na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: PELLAS X

Firma powiązana:

PELLAS X Sp. z o.o. sp.k.

Telefon 67 213 80 40
www.pellasx.eu
info-pl@pellasx.eu

PELLAS X Sp. z o.o. sp.k.