Porady

Jakie drewno na meble? - radzi beds.pl

24.02.2015

Surowiec naturalny i ekologiczny. Doceniany przez osoby ceniące sobie życie w zgodzie z naturą. Wykorzystywany do produkcji mebli, które odznaczają się wysoką jakością oraz niepowtarzalnością. Drewno, bo o nim mowa, doceniane jest od lat. Nic nie wskazuje na to, aby miało ono wyjść z mody i zostać zastąpione innym materiałem. To meble z litego drewna uznawane są za najdoskonalsze i, choć ich cena jest wyższa, niż mebli z płyt to, warto w nie zainwestować.

Bukowe łóżko BIT z panelem ściennym.jpgDoskonała jakość drewna pozwoli cieszyć się z posiadanych przedmiotów przez długi czas. Co ważne, w okresie ich użytkowania nie stracą one na wartości. Niezwykłość mebli oraz innych wykonanych z drewna przedmiotów tkwi w tym, że żaden produkt nie jest taki sam. Nie ma dwóch identycznych kawałków drewna. Każdy posiada wyjątkowe usłojenie oraz niepowtarzalną strukturę. Sypialnia, w której stoi drewniane łóżko oraz jadalnia ze stołem z naturalnego surowca to wnętrza w których każdy będzie przebywać z przyjemnością.

Drewniane łóżko na dobry sen

Dębowa kolekcja VINCI.jpgZdrowy i spokojny sen to luksus, który jest w zasięgu ręki, między innymi, za sprawą sklepu BEDS.pl. To sklep, który dostarcza na rynek meble sypialniane z litego drewna. Takie eko- produkty przyczynią się do zdrowego snu i komfortowego wypoczynku.

Drewno bukowe i dębowe, z których produkuje się meble, charakteryzuje wyjątkowa trwałość. Poza tym design cechujący meble drewniane nigdy nie wychodzi z mody. Producenci mebli z twardego, litego drewna, cenią klasykę i prostotę, a meble wykonane w takim minimalistycznym stylu nawet po dziecięciu latach będą nadal modne.

Drewniany stół – by smakowało lepiej

dziki-dab1.jpgPoza snem, drugą niezwykle ważną czynnością jest jedzenie. Trzeba przyznać, że czynność wyjątkowo przyjemna. Warto zatem zadbać o miejsce w którym posiłki spożywamy... jeśli nie jest to łóżko oczywiście. Nawet, jeśli na co dzień lubimy jeść siedząc na sofie, a talerz trzymając w rękach, wiemy, że nie ma nic przyjemniejszego niż zasiąść na wygodnym krześle, przy pięknym stole i delektować się…wspólnie spędzona chwilą. Momentów takich, w obecnym, pędzącym świecie nie ma zbyt wielu, więc warto się o nie szczególnie zatroszczyć.

Podstawowym meblem jadalni jest oczywiście stół. To mebel szczególny, który jednoczy. Siedząc przy wspólnym stole nie sposób uniknąć rozmów i patrzenia na siebie. Warto zatroszczyć się o sferę jadalnianą, która, jeśli cechuje ją wyjątkowy, rodzinny klimat, potrafi niesamowicie zbliżyć i otworzyć nas na swoich bliskich. To przecież wspólne posiłki sprzyjają zwierzeniom, rozmowom na trudne tematy i sentymentalnym wspomnieniom. Warto zatem wybrać stoły z litego drewna, których trwałość posłuży nie jednemu pokoleniu. Takie meble, w swojej ofercie, ma sklep TABLES.pl.

Drewno drewnu nierówne

stół dębowy VINCI.jpgIle gatunków drewna tyle właściwości, przeznaczeń. Różne też są ich właściwości, takie jak: jakość, wytrzymałość, odporność na ścieralność oraz, naturalnie, barwa. Gotowe produkty z drewna różnią się także między sobą ceną. Uzależniona jest ona od wielu czynników, takich jak – procesu obróbki drewna, niektóre gatunki są znacznie bardziej wymagające, ale przede wszystkim, na cenę ma wpływ pochodzenie drewna. Gatunki egzotyczne, mniej popularne, z dalekich krajów – za nie musimy zapłacić znacznie więcej.

Przyjrzyjmy się bliżej kilku gatunkom drewna, które, w przypadku mebli, takich jak stoły sprawdzą się perfekcyjnie.

BUK – drewno twarde o wysokiej jakości. Za główną zaletę buku należy uznać fakt, że jest to surowiec podatny na wszelką obróbkę. Bez obawy o utratę naturalnych właściwości, pokrywać można je bejcami w różnych kolorach, lakierami oraz naturalnymi olejami. Meble wykonane z naturalnego drewna bukowego odznaczają się wysoką jakością, którą właściciele bukowych mebli mogą cieszyć się przez długie lata.

stół z buku twardzielowego PARIS.jpgBUK TWARDZIELOWY – młodszy i mniej znany brat tradycyjnego buku. Zwany jest także rdzeniowym, ale to nadal znany wszystkim buk, który podlega jednak specyficznej obróbce. Podczas niej pozyskiwany i obrabiany jest przede wszystkim tzw. „kolorowy obszar” ze środkowej części pnia. Dzięki temu drewno charakteryzuje się silnym rysunkiem słojów oraz różnorodną barwą: od żółtoczerwonawej po czerwono-brązową.

Drewno bukowe twardzielowe stanowi niemałą konkurencję dla tradycyjnego, czystego buku. Ze względu na niepowtarzalność wykonanych z niego mebli są one równie często wybierane, jak te bukowe.

DĄB – zawsze był synonimem potęgi, siły i trwałości. O tym wszystkim świadczy tez fakt, że drewno dębowy wykorzystywane jest do budowy statków. To jeden z najcenniejszych gatunków przemysłowych drewna. Naturalna barwa drewna dębowego czyni z wykonanych z niego mebli wyjątkowe przedmioty, które przez długi czas będą zachwycać nas swym pięknym wyglądem. Obecne tryumf święci dąb sęczny, czyli taki, na powierzchni którego widać niewielkie sęki i swoje, które meblom wykonanym z tego surowca dodają uroku. Takie, nieco surowe, pozornie niewykończone drewno to silny i zauważalny trend.

JESION – warto o nim wspomnieć, chociażby ze względu na jego wyjątkową barwę. Naturalnie jasna, słoneczna barwa jesionu oraz delikatne, równomierne usłojenie czynią z niego godny uwagi gatunek drewna. Drewno jesionowe jest bardzo wymagające. Ze względu na swoje właściwości może być tylko pokrywane lakierem. Odpowiednia pielęgnacja drewna pozwoli cieszyć się jego niezmiennym wyglądem przez długi czas.

ORZECH AMERYKAŃSKI – dla nas, Polaków, to drewno egzotyczne i ekskluzywne. Orzech amerykański ze względu na swoją charakterystyczną, ciemną barwę, ciekawe usłojenie i świetne parametry jest niezmiernie cenionym gatunkiem drewna użytkowego. Meble wykonane z orzecha amerykańskiego, ze względu na właściwości drewna pokrywane są olejem naturalnym. Przedmioty z tego surowca należy uznać za ekskluzywne, głównie ze względu na barwę, która dodaje im wyjątkowego stylu. W parze z ekskluzywnością idzie także cena. Meble wykonane z orzecha amerykańskiego są kilka razy droższe od tych bukowych czy dębowych.

Wybór gatunku i rodzaju drewna powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami, pewne jest natomiast to, że nie ma lepszego wyboru, aniżeli meble z naturalnego drewna.

źródło i zdjęcie: BEDS.pl

 

 

 

 

Firma powiązana:

STWD Roman Bilecki

Telefon 52 360 08 08
www.beds.pl
beds@beds.pl

STWD Roman Bilecki