Porady

Plusy łazienki z oknem

25.02.2011

Okno w łazience to  możliwość wentylacji pomieszczenia oraz korzystania z naturalnego światła. W nowoczesnych łazienkach okna stanowią często także elegancki element aranżacyjny, który nadaje wnętrzu wyrafinowanego charakteru. Jak zatem wybrać najlepsze okno do naszej łazienki?

Okno w  łazience - pogromca wilgoci
Łazienka to miejsce, w którym ze względu na jego charakter bardzo łatwo gromadzi się para wodna. Powstaje ona między innymi podczas kąpieli czy prania. Jeżeli nie stworzymy jej możliwości „ucieczki”, powietrze stanie się zbyt wilgotne. To z kolei może doprowadzić do rozwoju na ścianach i suficie pleśni i grzybów. - mówi Wioleta Maniecka, Menadżer ds. Szkoleń z firmy OKNOPLAST.

Nawiewniki okienne

Dzięki nawiewnikom okiennym utrzymamy świeże powietrze i odpowiedni poziom wilgotności. Na rynku dostępne są dwa rodzaje nawiewników. Pierwszy z nich stanowią te, których stopień otwarcia ustawiamy ręcznie wedle własnych potrzeb. Drugi rodzaj to inteligentne nawiewniki, które dzięki specjalnemu czujnikowi automatycznie dostosowują się do warunków panujących w pomieszczeniu  - tłumaczy Wioleta Maniecka

Łazienka z oknem - naturalne światło

Okno w łazience pozwoli nam na naturalne, optymalne oświetlenie przestrzeni. Dzięki czemu nie musimy włączać sztucznego oświetlenia W ten prosty sposób nasze rachunki za energię elektryczną będą zdecydowanie niższe. Ponadto, dzięki wykorzystaniu energii słonecznej będziemy także mogli bezkosztowo dogrzać pomieszczenie podczas chłodniejszych pór roku – mówi Wioleta Maniecka

Łazienka w stylu glamour

Modna glazura, eleganckie detale i dodatki sprawiają, że wnętrze ma wyjątkowo wyszukany charakter. Także odpowiednio dobrane łazienkowe okno może wiele zdziałać. Jeśli łazienka usytuowana jest od strony południowej, a w dodatku mamy piękny widok za oknem - warto rozważyć zastosowanie dużych przeszkleń.

Źródło: Partner of Promotion

Więcej

Firma powiązana:

OKNOPLAST

Telefon 12 279 71 71
www.oknoplast.com.pl

OKNOPLAST