Porady

Jak wybrać kabinę prysznicową?

24.02.2011

Aby kabina prysznicowa spełniała nasze oczekiwania, przed jej zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Pierwszym krokiem jest ustalenie, w którym miejscu łazienki postawimy kabinę – to bowiem w największym stopniu wpłynie na jej rodzaj.

Kabiny prysznicowe narożnikowe należą do najpopularniejszych w aranżacji łazienki – zajmują mało miejsca. Dostępne są także kabiny przyścienne, wnękowe, wolnostojące oraz typu walk-in.

Kształt kabiny prysznicowej

Przy projektowaniu łazienki najwięcej możliwości mamy w przypadku kabin narożnikowych – te mogą być okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne, a nawet pięciokątne. W przypadku modeli przyściennych wybierać możemy między okrągłymi i półokrągłymi, zaś kabiny wolnostojące z reguły są tylko okrągłe.

Drzwi kabiny prysznicowej

Na rynku dostępne są drzwi przesuwne, które poruszają się na rolkach, prowadnicach lub suwakach, dzięki czemu po rozsunięciu chowają się za ściankami stałymi kabiny, a zatem nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwierania. Inną możliwością są modele uchylne, czyli otwierane na zewnątrz, do wewnątrz lub też w obu kierunkach. Dostępne są też drzwi składane oraz obrotowe. 

Wiele kabin prysznicowych zaopatrzonych jest w dodatkowe rozwiązania, które poprawiają komfort użytkowania, są łatwe w utrzymania kabiny w czystości. W przypadku tej kwestii, szczególnie newralgicznymi punktami są miejsca wykończone silikonem. Producenci starają się więc tak konstruować swoje produkty, aby minimalizować wykorzystanie tego materiału.


Źródło: inplusPR

Więcej

Firma powiązana:

Deante

Telefon 42 638 30 00, 800 242 515
www.deante.pl
deante@deante.pl

Deante