Porady

Jak zbudować system wielopunktowy do zabezpieczenia garaży radzi PRO-SERVICE

07.01.2015

System może być złożony z jednej (lub kilku) jednostek centralnych modularPAG® i detektorów uniTOX.CO G/E (detekcja CO) lub DUOmaster CO/LPG (detekcja CO i LPG). Do jednej centrali można podłączyć 500 i więcej detektorów (o zasilaniu 12V) połączonych w magistralę RS-485 (do 30 detektorów na magistrali).

Jak zbudować system wielopunktowy do zabezpieczenia garaży radzi PRO-SERVICEJak zbudować system wielopunktowy do zabezpieczenia garaży radzi PRO-SERVICE

Jednostka centralna zbudowana jest jak szafa automatyki. modularPAG® ma budowę modułową, co zapewnia systemowi łatwą rozbudowę (skalowalność i multiplikowalność).

Detektory zasilane z jednostki centralnej (lub dodatkowych zasilaczy) wysyłają do centrali informacje pomiarowo-diagnostyczne. modularPAG® zapewnia wizualizacje stanów alarmowych i diagnostycznych detektorów oraz realizuje dowolne funkcje sterownicze poprzez moduły wyjść przekaźnikowych, napięciowych, sterowania zaworów, transmisyjnych.

Umożliwia to centrali współpracę z systemami wentylacji, systemami p-poż i nadzoru, sterowanie lampami ostrzegawczymi i sygnalizatorami optyczno-akustycznymi oraz współpracę z programem monitorującym PAG®view (lub innym korzystającym z łącza RS-485 i protokołu Modbus RTU).

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe PRO-SERVICE