Porady

Higiena wody pitnej: co powinieneś wiedzieć radzi firma REHAU

27.11.2014

Trudno jest gołym okiem rozpoznać jakość wody pitnej. Największym zagrożeniem dla zdrowia użytkowników są, oprócz substancji chemicznych, przede wszystkim zanieczyszczenia mikrobiologiczne. Do Ciebie należy decyzja, czy chcesz im zapobiec.

Higiena wody pitnej: co powinieneś wiedzieć radzi firma REHAU

Zagrożenie rozpoznane…

Wszystkie drobnoustroje mają określony zakres temperatur, w którym mogą funkcjonować i się rozmnażać. Dlatego aby zapewnić wysoką jakość wody do picia trzeba znać te zakresy temperatur i stosować środki zaradcze np. wymianę wody i odpowiednią izolację. Ponadto jeżeli woda za długo pozostaje bez ruchu w instalacji i dodatkowo się podgrzewa, sprzyja to rozwojowi bakterii.

…. niebezpieczeństwo zażegnane!

Najlepszym rozwiązaniem zapobiegającym zastojowi wody jest tzw. system instalacji pierścieniowej tworzącej obieg. Dzięki temu woda pozostaje w ciągłym ruchu. Warunkiem funkcjonowania tych systemów są elementy, które w możliwie minimalny sposób spowalniają przepływ a więc przemieszczanie się wody. W takich systemach higiena wody pitnej jest zapewniona.

REHAU oferuje kompletny asortyment produktów specjalnie przystosowanych do instalacji pierścieniowej. Zastosowanie tych systemów nie ogranicza się wyłącznie do nowego budownictwa - doskonale sprawdzają się również w przypadku modernizacji.

REHAU prosi o kontakt z Autoryzowanym Partnerem REHAU w Twojej okolicy, który chętnie udzieli wszelkich dodatkowych informacji.

Link do strony firmy tutaj.

źródło i zdjęcia: REHAU 

Firma powiązana:

Rehau

Telefon 61 84 98 400
www.rehau.pl
poznan@rehau.com

Rehau