Porady

Baltic Wood: Dlaczego podłogi drewniane?

21.11.2014

Wybierając wymarzoną podłogę, często zadajemy sobie pytanie: sztuczna czy prawdziwa? Nic w tym dziwnego.

Podłoga drewniana jest nie tylko odporna na uszkodzenia, ale także może posiadać gwarancję na kilkadziesiąt lat, jak w przypadku produktów Baltic WoodPodłoga drewniana jest nie tylko odporna na uszkodzenia, ale także może posiadać gwarancję na kilkadziesiąt lat, jak w przypadku produktów Baltic WoodPodłogi laminowane posiadają wspólne zalety z podłogą z naturalnego drewna. Bogate wzornictwo czy łatwość montażu to tylko niektóre z nich. Jednak jak mówią ci, którzy zdecydowali się na podłogę z prawdziwego drewna, produkt sztuczny nigdy nie zastąpi dzieła doskonałej natury.

Różnica wyczuwalna w dotyku

Podłoga drewniana dzięki naturalnym właściwościom surowca oraz jego charakterystycznemu, nieszablonowemu wyglądowi pozwala stworzyć wnętrze przytulne, wyrafinowane, bezpieczne. To tak jakby cieszyć się zapachem i urodą lasu w rzeczywistości, a nie oglądać go tylko na pocztówce. W przeciwieństwie do chłodnego laminatu drewno, ciepłe i miłe w dotyku zachęca bowiem do bosych wędrówek po zakamarkach domu. Odwrotnie też niż w przypadku syntetyków, drewno tłumi dźwięki i odgłosy kroków.

Jasny lub ciemny, we wzorze deski 1-rzędowej lub popularnej i tańszej klepki 3-rzędowejAntystatyczna powierzchnia podłóg z naturalnego surowca, wykończona wodorozcieńczalnymi lakierami i olejami pozbawionymi związków alergizujących, pozwala także na bezpieczną zabawę najmłodszych. Warto wiedzieć, że nie tylko podczas użytkowania, ale i utylizacji podłogi drewnianej nie wydzielają się żadne szkodliwe dla środowiska substancje. Dodatkowo podłogi z surowców naturalnych „oddychają", utrzymując w mieszkaniu odpowiedni mikroklimat, m.in. stałą wilgotność powietrza.

Inwestycja na lata

Zwolennicy podłóg z laminatu przekonują, że jedną z najważniejszych zalet tego typu produktu jest jego wytrzymałość. To prawda, że materiały sztuczne są tańsze niż 100% drewno, jednak warto zauważyć, że mimo iż odporniejsze na zarysowania, nie nadają się do regeneracji, wymagając wymiany całej podłogi. Zazwyczaj więc podłogi laminowane musimy wymieniać co kilka lat.

Podłogi z surowców naturalnych „oddychają", utrzymując w mieszkaniu odpowiedni mikroklimat, m.in. stałą wilgotność powietrzaPodłoga drewniana jest nie tylko odporna na uszkodzenia, ale także może posiadać gwarancję na kilkadziesiąt lat, jak w przypadku produktów Baltic Wood. Co więcej im starsze drewno, tym ma szlachetniejszy wygląd. Dodatkowo naturalny surowiec daje możliwość kilkukrotnej renowacji.

Producenci coraz częściej oferują też podłogi z bezklejowym systemem montażu, dzięki któremu w przypadku uszkodzenia jednego elementu, istnieje możliwość łatwej jego wymiany. Co warte podkreślenia, podłogi drewniane charakteryzują się również wysoką odpornością na zmienne warunki w pomieszczeniu, jak i na zmianę wymiarów podłogi przy ponownym montażu w miejscu innym niż pierwotnie. Pamiętajmy też, że wiele z nich z powodzeniem może zostać wykorzystanych w przypadku występowania instalacji ogrzewania podłogowego.
 
Decydując się na podłogę drewnianą w skali kilkudziesięciu lat zaoszczędzimy dużo więcej pieniędzy i czasu, niż w przypadku wyboru podłogi syntetycznej.

Feeria barw i wykończeń

Decydując się na podłogę drewnianą w skali kilkudziesięciu lat zaoszczędzimy dużo więcej pieniędzy i czasu, niż w przypadku wyboru podłogi syntetycznejPodłogi drewniane coraz odważniej konkurują z laminowanymi pod kątem różnorodności. Klienci mogą wybrać wymarzony produkt wykonany z drewna europejskiego, amerykańskiego czy niezwykle barwnego drewna egzotycznego. Jasny lub ciemny, we wzorze deski 1-rzędowej lub popularnej i tańszej klepki 3-rzędowej.

Liczne wariacje dotyczą także powierzchni podłóg, które mogą być uszlachetnione bejcą (także kolorową), procesem szczotkowania, postarzania, olejem (np. kolorowym lub ekologicznym) czy lakierem (matowym, półmatowym itp.). Wybrać możemy także spośród różnych dostępnych sortów prezentujących naturalne cechy drewna, takie jak: sęki, układ słoi, obecność twardzieli czy bielu.

źródło i zdjęcia: Baltic Wood

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood