Porady

Zrób to sam radzi Bosch: scrabble na… ścianie!

14.11.2014

Marzysz o oryginalnej dekoracji wnętrza, która wyrazi Twój charakter? Zrób na ścianie dowolny napis, inspirowany grą Scrabble. Zobacz, jakie to łatwe!

Zrób to sam radzi Bosch: scrabble na… ścianie!

Zrób to sam radzi Bosch: scrabble na… ścianie!Do stworzenia dekoracji potrzebujesz:

  • panele z pleksi o wymiarach: 18 cm x 18 cm x 5 mm (ich liczba zależy od liczby liter w Twoich wyrazach)
  • folię samoprzylepną
  • laser krzyżowy Bosch PLL 2
  • narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen
  • ołówek

Krok 1.

Najpierw stwórz projekty liter i cyfr (np. C2, H1) na komputerze. Czcionka powinna być odpowiednio duża - rozmiar liter ok. 400. Następnie wydrukuj litery wraz z cyframi na folii samoprzylepnej i przyklejaj je na panelach z pleksi. Najlepiej, jeśli zostawisz czterocentymetrowe odstępy między krawędziami litery a każdą krawędzią panela.

Krok 2.

Zrób to sam radzi Bosch: scrabble na… ścianie!Kolejny krok to zamontowanie paneli z literami na ścianie. Aby zrobić to szybko i precyzyjnie, użyj lasera krzyżowego Bosch PLL 2. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Po włączeniu laser wyznaczy na ścianie dwie linie - poziomą i pionową - dzięki czemu równo rozmieścisz swoje panele z literami na ścianie. Aby zachować jednakowe odstępy między panelami, użyj ołówka (jak na zdjęciu).

Krok 3.

Ostatni etap to przymocowanie płytek z literami do ściany. Pomoże Ci w tym narzędzie do klejenia na gorąco Bosch GluePen, który skleja trwale elementy i szybko schnie. Włóż do niego wkład klejący, włącz narzędzie, odczekaj 15 sekund, aż się rozgrzeje, a następnie nałóż kilka kropel kleju na tylną część panelu z pleksi i dociśnij go do ściany. Postępuj tak samo z kolejnymi panelami, pamiętając o zachowaniu między nimi równych odległości.

Spodobał Ci się ten pomysł? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.com.pl.

zdjęcia i źródło: Bosch

 

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.