Porady

Para na oknach - jak się jej pozbyć radzi firma George

13.11.2014

Z pewnością wielu z Was zdarzyło się  zaobserwować  zjawisko skraplania się pary wodnej na szybach okien, nie jest to powód do zmartwień! Pojawianie się pary wodnej na szybach lub styku listwy przyszybowej jest zjawiskiem naturalnym i często występującym. Tego typu zjawisko może świadczyć o tym ze okna mają bardzo dobre parametry termiczne, a dlaczego?

Skraplanie się pary wodnej na oknach występuje wtedy gdy bardzo wilgotne powietrze styka się z zimnym oknem. Jeśli zostanie  przekroczona maksymalna ilość pary wodnej w powietrzu, stan nasycenia, nadmierna jej ilość wytrąci się jako kondensat wodny. 

Przy 100% względnej wilgotności powietrza zostaje osiągnięty punkt rosy, co spowoduje skroplenie się pary  wodnej na szybach  od strony wewnętrznej domu. Do wzrostu wilgotności powietrza przyczynić się mogą gotowanie, kąpiel, prasowanie oraz także  ilość wilgoci wydychanej przez mieszkańców, może to świadczyć o braku wystarczającej wentylacji w pomieszczeniu. Aby dokonać usunięcia tego zjawiska należy zadbać o poprawienie wentylacji, możemy to zrobić poprzez uchylenia okna, pozostawieniu go na mikro-uchyl.

Para na oknach - jak się jej pozbyć radzi firma George

Najlepszym rozwiązaniem na tego typu zjawisko, podczas wyboru okien jest zastosowanie nawiewników które montowane są na ramie okiennej. Poprawiają one w znaczny sposób cyrkulacje powietrze a co za tym idzie odpowiednią wentylację.

źródło i zdjęcie: George

Firma powiązana:

George

Telefon 18 44 33 111
www.george.pl
biuro@george.pl

George