Porady

Jak walczyć z grzybami na powierzchniach betonowych i murowanych? - poleca firma Anser

13.11.2014

Przede wszystkim należy dokładnie zbadać miejsce zaatakowane przez pleśń. Sprawdź czy nie ma jej pod tynkiem, jeżeli jest, to skuj tynk w miejscu występowania pleśni oraz w promieniu 0,5 m2 wokół tego obszaru. Pleśń usuwa się szpachelką lub twardą szczotką, następnie maluje się lub spryskuje preparatem grzybobójczym MYCOL firmy ANSER.

Gdy wniknie on całkowicie, można przystąpić do tynkowania. Jeśli grzyb w poszukiwaniu pożywienia przerósł mury, jego usunięcie jest bardziej skomplikowane. Trzeba skuć tynk i oczyścić zarażoną powierzchnię w identyczny sposób jak w wypadku pleśni. Szczególnie starannie należy usunąć grzybnię ze spoin między cegłami. Następnie w spoinach wywierć kilkucentymetrowe kanaliki i wlej do nich preparat grzybobójczy MYCOL firmy ANSER.

Gdy pleśń i grzyby nie wniknęły głęboko w strukturę muru i nie ma ich pod tynkiem sposób postępowania jest o wiele prostszy.

Jak walczyć z grzybami na powierzchniach betonowych i murowanych?

Wystarczy użyć ŚRODKA DO ZWALCZANIA MCHÓW i POROSTÓW firmy ANSER.

Preparat ten jest niezastąpiony do stosowania w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, gdzie występują skupiska grzybów, pleśni i porostów. Przy remontach i odnawianiu zastępuje pracochłonne skuwanie tynków. Możesz użyć go do zabezpieczenia dachówek, pomników, tarasów, basenów, itp.

SPOSÓB UŻYCIA PREPARATU:

Powierzchnie oczyść szczotką lub szpachelką.Tak przygotowane podłoże pokryj preparatem przy pomocy pędzla lub wałka. Czynność tę powtórz dwukrotnie stosując zasadę "na mokro" tj. - następna warstwa przed wyschnięciem poprzedniej.

Po wyschnięciu preparatu zaimpregnuj ściany ŚRODKIEM DO OCHRONY PRZED WILGOCIĄ WEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ lub ŚRODKIEM DO IMPREGNACJI FASAD na zewnątrz budynków. Dzięki zastosowaniu tych środków zabezpieczysz skutecznie i trwale ściany przed wilgocią i jej skutkami (pleśnie i porosty).

PAMIĘTAJ!

Jeżeli zdecydowałeś się na dokonanie napraw lub zabezpieczenie powierzchni na zewnątrz budynku, przed ustaleniem terminu prac sprawdź prognozę pogody na najbliższe dwa dni. Wszystkie preparaty grzybobójcze i impregnacyjne utrwalają się w strukturze materiału po ok. 48 godzinach. Dzięki swojej przezorności zapobiegniesz częściowemu wypłukaniu preparatu przez opady atmosferyczne, co pozwoli w optymalny sposób wykorzystać ich właściwości.

źródło i zdjęcia: ANSER