Porady

Na czym wisi sufit podwieszany?

21.01.2011

 

O jakości, estetyce i trwałości sufitu podwieszanego nie decydują nie tylko same płyty sufitowe, ale również konstrukcja nośna, na której są one mocowane. Producenci sufitów podwieszanych oferują dziś rozmaite rozwiązania, dostosowane do potrzeb każdego wnętrza

Stworzenie optymalnych warunków akustycznych, właściwego poziomu odbicia światła, zapewnienie wytrzymałości oraz czystości i możliwości integracji z innymi elementami instalacjami w pomieszczeniach wymaga systemowego podejścia i kompleksowych rozwiązań. Dziś jest to możliwe dzięki dobraniu i zamontowaniu odpowiedniego sufitu podwieszanego i konstrukcji nośnej.

Bezpiecznie nad głową

Konstrukcja nośna, na której montowane są sufity podwieszane, powinna spełniać wiele warunków, m.in. funkcjonalności, wytrzymałości i bezpieczeństwa dla użytkowników, ale również estetyki współgrającej z aranżacją wnętrza. Odpowiedni ruszt musi być więc dostosowany zarówno do rodzaju płyt (m.in. ich rozmiarów, materiału czy krawędzi), jak i potrzeb oraz funkcji samego wnętrza. - Oprócz wielu rodzajów płyt sufitowych, w ofercie posiadamy również bogaty asortyment systemów zawieszeń – podkreśla Anna Baczkowska z firmy Armstrong, światowego lidera na rynku sufitów podwieszanych. W zależności od rodzaju płyt oraz indywidualnych preferencji inwestora, można wybierać spośród rusztów standardowych (widocznych, ukrytych i częściowo ukrytych), dekoracyjnych oraz tych do specjalnych zastosowań (m.in. przeznaczonych do pomieszczeń o zaostrzonym rygorze higienicznym).

Opatentowane pomysły

Opatentowany system zawieszeń TRULOK obejmuje pełną gamę rozwiązań spełniających wszystkie wymogi dotyczące rusztu dla sufitu podwieszanego. - System oparty jest na uniwersalnym profilu głównym PRELUDE PEAKFORM, z którym można łączyć zarówno profile poprzeczne z uformowanym zaczepem (TLX), jak i profile posiadające przynitowany łącznik zatrzaskowy (XL2). Uniwersalny profil główny dostępny jest w wersji PEAKFORM z zamkiem SUPERLOCK dla profili o szerokości 24mm i 15mm łączonych na zatrzask (XL2) lub na zaczep (TL i TLX) – tłumaczy Anna Baczkowska. Profile PEAKFORM zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu mocniejszego, bardziej stabilnego systemu zawieszenia oraz, by umożliwić szybszy i łatwiejszy montaż całej konstrukcji sufitowej. 

Źródło: Yasna Communications Sp. z o.o. 

Więcej