Porady

Jakie korzyści płyną z montażu klamek Novet z systemem CLAQ?

05.11.2014

System CLAQ jest innowacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym instalację klamek drzwiowych i okiennych bez konieczności stosowania klucza imbusowego. W praktyce oznacza to krótszy o 80% czas montażu w porównaniu z większością klamek instalowanych w tradycyjny sposób, co ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku obiektów z dużą ilością pomieszczeń.

Klamka Kobe z systemem CLAQ - NovetTrzpień klamek w systemie CLAQ za każdym razem pozycjonuje się automatycznie we właściwej pozycji. Zamocowanie rękojeści klamki bez używania śruby imbusowej zabezpiecza klamkę przed poluzowaniem i wypadnięciem rękojeści z trzpienia. Trzpień i rękojeść stanowią osobne elementy. Dzięki temu klamkę można wygodnie dopasować do drzwi o różnej grubości wymieniając jedynie sam trzpień. 

Istotną zaletą klamek z systemem CLAQ jest rozeta z dwukierunkową sprężyną, która umożliwia uniesienie rękojeści aż do kąta 45° w obu kierunkach oraz wycisza pracę klamki i zmniejsza mechaniczne obciążenie zamka. Tę samą rozetę można instalować zarówno z prawą jak i lewą rękojeścią. Warto zauważyć, że rozeta z dwukierunkową sprężyną bardzo dobrze współpracuje z zamkami wielopunktowymi, w których ryglowanie odbywa się poprzez uniesienie klamki o 45° oraz jest niewidoczna po zamontowaniu. Oprócz tego klamki z systemem CLAQ mogą być stosowane z zamkami na trzpień o kwadracie 7, 8, 9 lub 10 mm.

Wszystkie klamki z systemem CLAQ zostały sklasyfikowane zgodnie z normą EN 1906 w klasie 3 i 4 co oznacza, że idealnie nadają się do stosowania w drzwiach znajdujących się w budynkach o wysokiej częstotliwości użytkowania. Sam system CLAQ objęty jest 10-letnią gwarancją.

Klamki z systemem CLAQ instalowane w drzwiach zewnętrznych można zabezpieczyć przed uszkodzeniem stosując antywłamaniowy i przeciwdemontażowy kołek. Praktycznym dodatkiem jest również podkładka termiczna pod rozetę TERMI, która zmniejsza całkowite zużycie energii i poprawia efektywność energetyczną budynku.

Zapoznaj się z pełną wersją artykułu na stronie Novet.eu

Innowacyjny system szybkiego montażu CLAQ

Źródło i zdjęcia: Novet

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet