Porady

Jak naprawić pęknięcia powstające w złączach płyt g-k?

10.11.2014

Jeśli na spoinie pojawiają się pęknięcia, najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem jest całkowite usunięcie gipsu szpachlowego na całej grubości i ponowne prawidłowe wykonanie spoiny.

Beztaśmowy gips szapachlowy NIDA Planfix FreshAby wykonać prace naprawcze będziesz potrzebować następujących materiałów:

  • środek gruntujący
  • masa szpachlowa NIDA Planfix Fresh
  • naczynie do rozrobienia masy szpachlowej NIDA Planfix Fresh
  • szpachelka do nanoszenia masy szpachlowej NIDA Planfix Fresh
  • papier ścierny do wyrównania spoiny

Instrukcja naprawy peknieć w 6 prostych krokach:

KROK 1

Dokładnie oczyść miejsce pęknięcia z pyłu i kurzu

KROK 2

Zagruntuj miejsce pęknięcia środkiem gruntującym, który zmniejszy chłonność podłoża i poprawi przyczepność masy szpachlowej.

KROK 3

Przygotuj masę szpachlową, zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. W wypadku naprawy pęknięć polecamy gips szpachlowy NIDA Planfix Fresh, tzw. gips beztaśmowy. W przypadku napraw pęknięć lub ubytków zwykle nie stosuje się taśmy zbrojącej, co wyklucza stosowanie standardowych gipsów szpachlowych.

Beztaśmowy gips szapachlowy NIDA Planfix Fresh zapewnia ponad 4-krotnie większą wytrzymałość spoiny w porównaniu ze standardowymi gipsami szpachlowymi. O właściwościach produktu przeczytasz tutaj.

Masa powinna zostać zaaplikowana w ciągu maksymalnie 60 minut, po tym czasie zaczyna się proces wiązania i dalsza ingerencja w mieszankę niszczy wiązania cząstek gipsu i tym samym osłabia wytrzymałość spoiny.

KROK 4Zagruntuj miejsce pęknięcia środkiem gruntującym

Masę szpachlową nałóż szpachelką na szczelinę, szczelnie wypełniając wszelkie luki. Powierzchnię zaprawy można już po wstępnym stwardnieniu delikatnie skorygować - szlifując.

KROK 5

Po całkowitym wyschnięciu gipsu wyrównaj podłoże za pomocą papieru ściernego.

KROK 6

Na koniec nałóż preparat gruntujący i pomaluj ścianę.

źródło i zdjęcia: Siniat Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Siniat Sp. z o.o.

Telefon 801 11 44 77
www.siniat.pl

Siniat Sp. z o.o.